Anasayfa » HABERLER » Bruder farkı

Bruder farkı

Bruder tüm üretimini Almanya’da yaptığı için, sektörde Avrupa dışı ürünlere uygulanan %30 ek vergiden muaf az sayıda firmadan biri…

26 Şubat – 1 Mart 2019 tarihinde Tüyap’ta düzenlenen 2. İstanbul Oyuncak fuarında Bruder Oyuncak Satış Pazarlama Sorumlusu Esra Akşar ile görüştük. İyi bir fuar geçirdiklerini bildiren Akşar; fuar sayesinde yeni müşteriler edindiklerini aynı zamanda da İstanbul dışında çalıştıkları firmalarla yüz yüze görüşme imkânı bulduklarını ve ilişkilerini güçlendirdiklerini ifade etti.

Bruder artık vazgeçilmez markalardan biri

Türkiye piyasasında Bruder markası altında 300 çeşide yakın ürünle yer aldıkları bilgisini veren Akşar, bu fuarda daha önce Bruder hiç almayan ya da tüm ürün çeşitlerini göremeyen müşterilere tanıtım yaptıklarını, ürünlerinin beğeniyle karşılandığını bildirdi. Akşar, Bruder olarak toptancı satışlarını tamamıyla bıraktıklarını, artık Anadolu’daki tüm perakende mağazalara direkt hizmet vereceklerini açıkladı. Reyonunda Bruder olmasını isteyen tüm firmaların kendileri ile iletişime geçmelerini beklediklerini ifade etti. Şuan da hali hazırda zincir mağazalar ve birçok Anadolu mağazaları ile çalıştıklarını, Bruder’in artık mağazalarda vazgeçilmez markalar arasına girdiğini ifade etti.

Akşar, Türkiye’de ithal edilen oyuncaklara ilave olarak konulan %30 ek vergiden muaf sayılı firmalardan olan Bruder markasının, böylelikle fiyat/kalite endeksinde çok daha yukarılarda bir noktaya ulaştığını, markanın elde ettiği bu fiyat avantajının bu gün için sektörün içinde bulunduğu ekonomik dar boğazın gölgesinde kalsa bile, ilerleyen günlerde ekonomideki olumlu gelişmelere paralel olarak çok daha görünür olacağına inandığını ifade etti.

#bruder #turkuaz #bruderoyuncak #vergidenmuaf #esraakşar