Anasayfa » HABERLER » Böyle sünnet düğünü görülmedi

Böyle sünnet düğünü görülmedi

Oyuncak ve plastik sektörünün sevilen ismi Akar Oyuncak firma sahibi Raşit Akar’ın evlatları Mehmet Kaan ve Ali Emre’nin sünnet cemiyeti 12 Ağustos 2017 Cumartesi günü İznik’te gerçekleşti. Sünnet düğününe iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinden çok sayıda tanınmış isim ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Son derece renkli geçen bu düğünde Raşit ve Selen Akar çiftinin oldukça neşeli oldukları gözlerinden okunuyordu.

Mevlit ve yemekten önce saat 14:00’de garaj yolu üzerinde Hander Fırın karşısındaki evlerinde eski bir geleneğimiz olan çocuk giydirmesi tekbir, selavatlar ve dualar eşliğinde gerçekleşti, oradan mevlit ve yemek yerine fayton eşliğinde konvoy eşliğinde ulaşıldı. Saat 15:00 de başlayan mevlide oldukça yoğun bir katılım olduğu gözlendi, mevlit ve duaların bitiminde gelen konuklara yaklaşık 1500 kişilik yemek ikramı yapıldı.

Oyuncak ve plastik sektörünün bir araya geldiği bu sünnet şöleninde kimler yoktu ki… Düğün Dernek filmiyle tüm Türkiye’nin gönlüne giren Sanatçı Murat Cemcir, OYDER Başkanı Yakup Kireçci, Ome Elektronik Yön. Kurulu Başkanı Ertuğrul Bilgiç, Zuzu Oyuncak Yön. Kur. Bşk. Cengiz Yılmaz, Genel Müdürü Alen Köroğlu, Yenikoç Plastik Genel Müdürü Fatih Koç, Üsteknik Genel Müdürü Gürbüz Ataş, Vega Kalıp İsmail Bilir, Esfa Plastik Fatih Fatih İlter, Can Plastik Ercan Ralva, Eroğlu Holding Bilgi İşlem Müdürü Erdal Nalbant, Toyuncak Dergisi Zekai Şimşek, Canda Oyuncak Yön. Kur. Üyesi Eyüp Özdenli, Yağmur Oyuncak Yön. Kur. Başkanı Nurettin Erkam Turgut, Babygo Gmbh Genel Müdürü Oğuz Alakuş, Demir Kırtasiye Şenol Demir, E-bebek Sami Karayel, Eski İznik Müftüsü Mehmet Uçmuş bizzat katıldılar, ayrıca çeşitli nedenlerden ötürü sünnet düğününe katılamayıp göndermiş oldukları çiçek telgraf ve hediyeleri ile Akar ailesinin bu mutlu gününü  paylaşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Marmarabirlik Yön. Kur. Bşk. Hidamet Asa, Akyüz Plastik ve İKMİB Yön. Kur. Bşk. Murat Akyüz, Ümit Bisiklet Yön. Kur. Bşk. Yavuz Özgül, Yunuslar Balık Ağları Sanayii Genel Müdürü Necati Genc, Dolu Oyuncak Göksel Dolu, Fen Oyuncak Serhat Dede ve Burak Dede, Ca Elektronik Şaban Altay, Selay Oyuncak Özdemir Aydın, Vardem Oyuncak Ahmet Varlık ve Abdurrahman Varlık, Özelcan Bebe ve Çocuk mağazacılık Ahmet Özelcan, Bircan Oyuncak İlhan Sadık Telci, Acar Oyuncak Yön. Kur. Bşk. Teyfik Acar, Karpi Apart Ali Karaman, Duman Oyuncak İzzettin Duman, İts Lojistik M. Zahid Sancaktutan, Chiva Eğitim Araçları Avni Akgüner, Salcano Bisiklet Yön. Kur. Üyeleri Bayram Hadzifejzovic, Yusuf Akgül, Dünya Kreş Market Vedat Erdal, Onur Dağıtım Birkan Sertkaya, ünlülerin menajeri H. Orcun Cengiz, Varol Tarım A. Ş.  Adem Varol, Okan Soğutma İbrahim Okan, Çağdaş Makine A.Ş. Hakan Kumaş, Köroğlu A.Ş Satış Pazarlama Müdürü Ali Akdeniz, Özpaş Avm Orçun Yücel, Garanti Bankası İznik Şubesi Mehmet Doğan Bostan, Gazeteci Mehmet Buldu, Bayraktar Mobilya Kamil Bayraktar, Dentista Diş Poliklinikleri  Serhat Yıldırım, Zekeriya Süer ve Değerli efsane Hoca Kenan Yeşilyurt da Akar ailesini bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.

Davetlileri kapıda karşılayan 2 erkek çocuk sahibi Akar çifti çocuklarının erkekliğe adım attığı bu mutlu günde oğullarının ilk mürüvvetini dostlarıyla paylaştılar.

Düğün programına katılan yüzlerce kişi, 20:30’da başlayan İznik Saklıbahçe Düğün Salonunda ünlü sanatçı Orhan Balık ve ekibi sahne aldı, sahnede repertuvarı sahne performansı ve güçlü sesiyle tam bir Show yapan Orhan Balık’ın söylediği bir birinden güzel şarkılar ile dans edip oynayan, doyasıya eğlenen konuklar unutulmaz bir gece yaşadılar. Erkekliğe ilk adımını atan çocuklar ise arkadaşlarıyla birlikte Palyoçoların animasyon oyunları ile eğlendiler. Oyun havalarıyla da coşarak halaylar eşliğinde pisti dolduran davetlilere Akar çiftti de eşlik ettiler.

Düğüne katılan konuklar Saklıbahçe’nin İznik Gölü manzaralı yeşillikler içinde büyülü atmosferinde unutulmaz bir gece yaşarken, eğlence gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Konuklar takı takmak için ise adeta bir birleriyle yarış ederek izdihama yol açtılar.

#düğün, #sünnet, #akar, #oyuncak