Anasayfa » HABERLER » BizPoint gelecek yılların tutkusu olacak!

BizPoint gelecek yılların tutkusu olacak!

Türkiye’den küresel bir portal doğuyor! Yıllar boyu süren kurulum aşamasının sonuna gelindi ve BizPoint düğmeye basmak üzere. Web ortamına, mobil ortamına yepyeni ama çok etkileyici bir marka geliyor. Bu heyecan verici gelişmeyi, projenin ardındaki idealist girişimci olan ÖZER ÖZBARUT ile konu hakkında bir röportaj gerçekleştirdik. İşte detaylar:

BizPoint’in mahiyetini, tanımını, çıkış düşüncesini ve hazır hale gelene kadarki maksat ve hedeflerini özetler misiniz?

BizPoint’te hem işyerleri hem de tüketiciler ihtiyaç duydukları bir çok inovatif çözümleri, çeşitli fırsatları ve faydalı araçları tek çatı altında bulabilirler. Entegre İş Otomasyonları Araçlarımız ile özellikle satış, pazarlama ve tedarik faaliyetlerini artırmaya ve geliştirmeye yardımcı olmak amacıyla kurulan bir kurumsal girişimci firmayız. BizPoint işyerleri için yüksek nitelikli interaktif ve proaktif bir sistem sunarken tüketiciler için de oldukça birçok farklı yenilikçi özellikleri barındırmaktadır.

BizPoint hikayesi, Türkiye’den neden global bir proje çıkmıyor yazıları ve tartışmaları çok dikkatimizi çekti. Araştırdık, gerçekten de devamlı çok hızlı gelişen teknoloji çağında internet ve mobil uygulamalar tarafında global seviyeye ulaşmış marka ve proje eksiklikleri olduğunu gördük ve birileri mutlaka adım atmalıdır düşüncesiyle girişimcilik hikayemiz başladı. Hem tüketiciye hem de işyerlerine bütünleşik tam entegre nasıl kaliteli bir hizmet sunarız fikir arayışına başladık. Yurtiçi ve yurtdışını da kapsayacak yatay bir iş modeli yapıp hem tüketiciler hem işyerleri için hem de kendi aralarında 7×24 aktif ve gerçek zamanlı çalışabilecekleri bir platform yapılmasının faydalı olacağı düşüncesiyle yola çıktık. Proje baştan global olarak düşünüldüğü için her özellik globale uyumlu tasarlandı. Projenin tüm Ar-Ge, fikir ve inovasyonları 100 % Türkiye kökenli olup global bir proje olacağı için de New York merkezli bir firmaya yazılımların yaptırılmasına karar verildi ve toplam 2.5 yıl sürdü. Projemiz Türkçe ve İngilizce ile başlayacak olup diğer yabancı diller de zaman içinde ilave edilecektir.

Böyle önemli bir projeyi hayata geçiren kişi hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

Özer Özbarut, Manchester üniversitesinde iki farklı mühendislik dalında eğitim alarak yüksek lisans diplomasına sahiptir. Aktif 33 yıllık iş hayatı tecrübesi, bilgi ve birikimleri vardır. Üretim, ihracat, teknoloji ve AR-GE dahil devamlı inovasyon gerektiren sorumluluklar üstlenmiştir. Ortaklığı halen devam eden işe ilave sırf kendisine ait yeni bir teknoloji şirketi kurdu. Teknolojiyi devamlı takip eden ve her konuda yenilikçi olmayı benimseyen bir kişi olarak özellikle iş alemi ihtiyaçlarını da kapsayacak internet ve mobil uygulama işine girmiş oldu.

Projeyi biraz daha detaylandırır mısınız?

Yabancı kökenli çözümler genelde dikey iş modelleri sunarlar BizPoint ise çok daha farklı bir yatay iş modeli geliştirdi. BizPoint birbirlerini tamamlayıcı ve çok yönlü çalışan entegre bir sistem sunmaktadır. Gerçek hayattaki iş akışları ve problemleri bilerek yaşayarak, çözerek, kazanılan pratikler ve tecrübelerimiz ile projemizi tasarladık. Sunduğumuz özellikler ve hizmetler yabancı kökenli onlarca farklı sitenin ayrı ayrı sunabilecekleri ve entegre edilemez çözümleri BizPoint tek çatı altında oldukça çok fonksiyonlu zengin ilaveler, birçok yenilikler ve farklılıklar ile entegre çalışma ortamı sağlar. Hedefimiz haziran ayı içinde bazı eklentilerimizi de tamamlamak ve pazarda çok iddialı bir konuma gelmektir. Bazı modüllerimiz mayıs ayında devreye alınabilecektir. Proje ekime kadar devamlı geliştirilecek ve yeni ilave özellikler eklenecektir. Web sitemiz ayrıca sosyal bir iş network portali de olup tüm cihazlar ile uyumludur. Mobil uygulamalarımız ile de 7×24 çalışma imkanı sunmaktayız, zaman ve mekan bağımsız. Tarayıcılar ile de uyumlu mobil web mevcuttur. Uygulamalarımız Apple Store ve Gloogle Play den ücretsiz indirilebilir.

İş modelimiz B2B2C ana temelde hem B2B hem de B2C desteklenmektedir. Satış tarafında sırf tüketici ile çalışan işyerleri bile gerektiğinde diğer işyerleri ile de çalışmak zorundadırlar. Her işyerinin ürün ve hizmet tedarik ihtiyaçları da olur. Tüketiciye satış dışında da ayrıca toptan satış veya ihracat yapma gereği olan işyerleri BizPoint gibi çözümlere ihtiyaç duymaktadırlar. B2B (Business-To-Business) işyerleri arası ticaret anlamındadır, BizPoint B2B tarafımız iş ilişkileri oluşturmayı sağlayan etkileşimli bir platformdur. Pazarlama, araştırma, işyerleri bulunması, tanıştırma, irtibat kurma, tüm gerekli bire bir ilişkilere imkan veriyor ve satışa yönelik destekler sunuyoruz. BizPoint bir rehber site ile sınırlı değildir, mekan arama ile de sınırlı değildir, onlarca özelliklerimize bakıldığında hem ön hem de arka tarafta (login) rehber ve de mekan arama siteleri ile aynı kulvarda olmadığımız görülebilir. Özelliklerimiz çok farklıdır. Avrupa menşeli B2B iş modeli olduklarını belirten siteler ile de mukayese edildiğimizde kıyaslanamayacak kadar çok sayıda farklılıklarımız olduğu görülebilir. BizPoint tüm yönetim ve kontrolü müşterilerimize verir. İşyerleri kayıt olurlar ve profillerini oluştururlar biz de yayınlarız, böylece işyerleri ulaşılabilir olurlar. Ayrıca iç sistemde de onlarca özelliklerimizi kullanabilirler. Tüketicilerde kendilerine sunulan tüm olanaklardan ve hizmetlerden ayrıca faydalanabilirler.

Bizpoint2

Projemiz bulunabilirlik, verimlilik, performans artırıcı faaliyetlere destek, operasyonel kolaylık ve maliyet düşürmeye destek, dijital değişim ve hizmet yönetim otomasyonudur. İçinde bir çok aktivite ve olanaklar barındırır, işleri kolaylaştırır, canlı otomasyonlar sayesinde sistem müşterilerimiz için 7×24 çalışır ve devamlı hizmet verir.

Projemiz lokasyon bazlı olup diğer tüm arama, listeleme ve filtreleme seçenekleri de mevcuttur. Farklı lokasyonlar örneğin başka şehirlerde de aramalar yapılabilir. Proje ilk önce Türkiye ile başlayıp sonra Bölgesel daha sonra da Global açılıma geçmesi planlanmıştır.

BizPoint içinde şirketler, kobiler, esnaf ve sanatkarlar kısacası en ufaktan en büyük tüm iş alemine kucak açmaktadır. Tüm meslek sahipleride kendilerine profil açabilirler ve sisteme dahil olabilirler, örneğin doktor, avukat, elektrikçi, vd.

Ticari tarafta İthalat ve İhracat için de tüm olanaklarımız mevcuttur. Yurtdışından firmalar Türkiye’de yerleşik tüm işyerlerini arayıp bulabilirler. Bilgi alabilirler ve irtibat kurabilirler. Profil sayfaları eklenen ve güncellenen bilgileri gösterir ve kapsamlıdır.

Yurtdışından kullanım imkalarına ilave olarak Türkiye ye gelen yabancılar tüm cihazları ile 7×24 ticari ilişkiler kurabilir, gerçek zamanlı irtibat halinde olabilirler, işyerlerini arayabilirler, adres ve yol bulabilirler, tüm ticari ilişkileri yönetebilirler, teklifler alabilirler. Akşamları ise restoran arayabilirler. Sınırsız kullanım imkanı sunmaktayız.

Gerek tüketiciler gerekse işyerleri Teklif İste yayınlayabilirler. İlgilenen işyerleri de teklif verebilirler. Çok yönlü çalışan bir canlı mekanizma ile “Teklif İste” ve “Teklif Ver” sistemi çok kullanışlı ve faydalıdır. Teklif isteyen tek taleple onlarca teklifler alabilir.

Tüketiciler mekan ve işyerleri araması yapabilirler, hizmetler arayabilirler , teklif isteyebilirler, iş ilanlarına bakabilirler, fırsatlar indirimler ve kuponları görebilirler, etkinlikleri arayabilirler, arkadaşları ile canlı sohbet edebilirler, arkadaşları ile özel bire bir mesajlaşabilirler, buluşma organize edebilirler, işyerlerinden özel indirimler talep edebilirler, yorum yapabilirler, puan verebilirler, tavsiye edebilirler, randevu talep edebilirler, rezervasyon talep edebilirler, beni arayın talepleri yapabilirler, davet edebilirler , özel not alabilirler, hatırlatma ayarlayabilirler. Bizim farkımız örneğin not almak, hatırlatma ayarlamak bile işyeri bazında ve yaklaştığınız zaman da aktif olabilen özelliklere sahiptir. Mobil proximity ile de ayrıca sürprizlerimiz olacaktır. Farkımız ancak BizPoint fiili kullanıldığı zaman görülebilir. Tüketiciler hem kendileri işyerleri ile, hem de işyerleri tüketiciler ile iki yönlü aktif iletişimleri yönetebilirler. İşyerleri ve meslek sahibi profesyoneller istisnasız sisteme dahil olan tümü kendi aralarında da gelişmiş olanaklara sahip olurlar. İş fırsatları ve işbirliği yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İşyerleri ve meslek sahibi profesyonellerde mekan ve işyerleri arayabilirler, hizmetler ve ürünler arayabilirler , teklif verebilirler, personel ilanları yayınlayabilirler, fırsatlar indirimler ve kuponlar yayınlayabilirler, etkinlik yayınlayabilirler, tüketiciler ve işyerleri ile canlı sohbet edebilirler, tüketiciler ve işyerleri ile mesajlaşabilirler, buluşma organize edebilirler, özel indirim taleplerine cevap verebilirler ve pazarlık edebilirler, yorumlara göre işlerini optimize edebilirler ve iyileşme sağlayabilirler, tanıtımları için olan “promote” özelliklerimizi aktif edebilirler, randevu taleplerine cevap verebilirler, rezervasyon taleplerine cevap verebilirler, beni arayın taleplerine cevap verebilirler, bilgi isteyenlere cevap verebilirler, pazarlama araçlarımızı kullanabilirler, proximity pazarlama ve push notifikasyon araçlarımızı kullanabilirler, ürün ve hizmetlerini tanıtabilirler, tedarikçiler arayabilirler, yeni müşteriler bulabilirler, kategorilere bağlı banner reklam verebilirler, acente arayabilirler, kampanyalar yayınlayabilirler, çeşitli promosyon özelliklerimizi kullanabilirler, profillerini web sitesi gibi kullanabilirler web siteleri varsa ilave trafik akışı sağlayabilirler.

Web chat canlı sohbet özelliğimiz ve entegrasyonumuz mevcuttur. Özel ve ayrıca grup sohbet olanakları mevcuttur. Tüketiciler ile işyerleri, tüketiciler kendi aralarında ve işyerleri de kendi aralarında canlı sohbet yapabilirler. Telefon, faks ve email yerine anında bilgi alıp verebilirler. Örneğin hesap mutabakatı, fiyat sorma, müşteri telefonda iken stok durumu sorma gibi. Operasyonel kolaylıklar ve zamandan tasarruflar yapılır. Web chat grupları oluşturulabilir. Web chat işyerleri tarafından müşteri hizmetlerine destek veya satış pazarlama amaçlı da kullanılabilir. Anında fiyat verilebilir. Çok amaçlı kullanım mümkündür.

BizPoint Müşteri Hizmetleri ile gerçek zamanlı canlı chat desteğimiz ayrıca mevcuttur. Bu web chat ile aynı değildir. Ayrıca formlar yoluyla talep edilen destekler de Ticket sistemi ve email ile verilmektedir.

Post etme seçeneklerimiz, işbirliği fırsatları için örneğin perakendeci aramak, acenta, distribütör, ithalatçı ve ihracatçı, vd aramak ve irtibat kurmak için talepler yayınlanabilir ilgilenenler de direkt irtibat kurabilirler.

İsteyen meslek erbabı yorum özelliğini kapalı tutabilir. Tercih meselesi ve bazı meslekler için gerek duyulmayabilir. İsteğe bağlıdır, bu seçim yapılırsa profilde yorum yazma bölümü aktif olmaz ve yorum yapılamaz.

Satın alma departmanlarına çok kolaylıklar sağlıyoruz, hizmet ve ürün tedarikçileri arama ve çoklu teklifler alabilmeleri en çok arzu ettikleri şeydir. Tek tıkla yayınla, teklifleri bekle.

Tüm tüketicilere kullanım ücretsizdir. Kaydolan tüketiciler için de ücretsizdir. Kaydolan tüketicilere arka planda profil ve araçların kullanım hakkı verilir, ayrıca bir çok ek olanaklardan faydalanırlar. Tüketiciler teklif istediklerinde verilen teklifler için karşılıklı iş bağlayabilirler ve komisyon alınmaz.

Yurtdışından işletmelerimize direkt talepler yapılabilir. Tedarikçi arayanlar şirketlerimiz hakkında bilgi alabilirler, ticari bağlar kurulabilir. İthalat ve ihracat bağlantıları yapılabilir.

Klasik check-in sistemi işletmelerden çok ciddi maddi gelir sağlamak amaçlı yapılır, BizPoint’te ise önceden “Burada Olacağım” özelliği ile zamanında plan ve program yapılabilir, organize olunabilir, özel ve/veya iş toplantıları mekan veya işyeri bazında ayarlanabilir, davet edilebilir. Bu özellik için işletmelerden hiçbir ücret alınmaz.

Pasif listeleme değil aktif listeleme ve iş olanakları sunmaktayız, her aşaması karşılıklı ulaşılabilir bir sistem hizmeti vermekteyiz.

Müşterilerimiz için geri dönüşüm hızının (ROI) iyi olması tasarlanmıştır.

Neden BizPoint ve hizmetlerini tercih edelim? Farkınız ne? Sorusuna cevabımız her aşaması 7×24 aktif, canlı ve gerçek zamanlı bir sistem ile interaktif ve proaktif iş tarzı ve çözümler sunmaktayız. Sisteme kayıt olunup giriş yapıldığı zaman sunduğumuz imkanların çok farklı olduğu görülebilir. Çok kolay yönetilebilen, tam otomasyonlu, karşılıklı bire bir mesajlaşmalar, talepler ve teklifler dahil canlı bir iş akışı sunmaktayız. Arka planda sunulan hizmetlerimiz oldukça çok farklı ve diğer web siteleri ve mobil uygulamaları ile kıyaslamaz derecede farklılıklar yaratıyor. Kontrol kullanıcılardadır, araçlar bizden sürüş kullanıcılardan. Dikey ve tek bir konuya odaklanmış iş modelleri, sundukları imkanlar ve ücretlendirmeleri ve çoklu portaller ile BizPoint’in fiili kullanılarak ve denenerek farkımız müşterilerimizin takdirine sunarız. BizPoint kazan kazan ve müşteri merkezli sistem mantığı ile hizmetler sunar. Önce müşterilerimiz kazanmalı ki sonra biz de kazanabilelim.

Örneğin bir restoran hem müşteriler hem de malzeme tedarikçilerini bulabilir. Dolayısıyla hem yeni müşteriler edinebilir hem de satınalma ihtiyaçlarını ekonomik karşılayabilir. Promosyon, kupon, indirim, reklam, tanıtım gibi tüm satış ve pazarlama faaliyetleri de gerçekleştirilebilir. Personel de aranabilir. Sistemimiz çok yönlü çalışmaktadır.

İhtiyaç duyulduğu an ek hizmetler de almak mümkündür. Add-on ve Demand-on, talep üzerine etkinleştirilip çalıştırılabilir ek seçeneklerimiz vardır.

B2B İşyerleri Pazaryeri “Source, Communicate & Collaborate and Lead To Sales ”, alıcıyı ve satıcıyı buluşturma platformudur. Alıcılar satıcılar arayabilir, satıcılar alıcılar arayabilir, sistemde arayabilirler veya isteklerini formlar ile yayınlayabilirler, ilgilenenler irtibat kurarlar ve karşılıklı iş bağlayabilirler. Satış aşamasına kadar bir çok imkanlar sunmaktayız. Abonelik ve isteğe bağlı ek hizmetlerin ücretleri dışında ilave komisyonlar ve hiçbir aracılık payları yoktur. Aynı zamanda sosyal iş ve paylaşım ağı, ayrıca serbest ve açık bir pazaryeri.

Online ve Offline, Offline ve Offline arasında da bağ kurdurmaktayız.

Cihaza bağlı olmadan ve hiçbir yatırım maliyeti olmadan her işyeri Proximity ve Push Notifikasyon hizmeti alabilir. İhtiyaç kadar proximity paketlerimizin ücretleri bellidir.

Yönetim panelinde gerekli istatistiki veriler, raporlar ve analizler mevcuttur. Gerçek zamanlı veriler müşterilerimize sunulur.

Hizmetlerimiz şu an aktiftir ve kullanılabilir ancak bazı eklentilerimiz ve kontrollerimiz olacağı nedeniyle resmi açılışımız 19 nisan günüdür. Bazı modüllerimiz mayıs ve haziran aylarında hazır olacaktır. Önceden planlanan tamamlayıcı ve ilave özellikler, ek yenilikler nedeniyle bir süre beta olarak hizmet vereceğiz. Müşteri hizmetleri kapasitemizi de nisan sonuna kadar artırarak ayarlayacağız.

Bazı üyelik (abonelik) paketleri çoklu firmaların girişine izin verir örneğin 10 şubeniz var hepsi tek bir hesap altında BizPoint’e tek tek tanımlanabilir. On ayrı üyelik gerektirmez. Dolayısıyla belirli sayıda şubesi olan işyerlerine çok ekonomiktir. Her şube için ayrı istatistiki bilgiler ve raporlar sistemden izlenebilir, performansları mukayese edilebilir.

Üst seviye üyelik paketlerinde listeleme önceliği vardır.

“Beni Arayın” özelliğimiz SMS paketi gerektirir ve ücretlidir. Talep email ve SMS ile anında iletilir. BizPoint SMS için operatörlerin fiyat listelerine bağlı olduğundan ücret talep etmektedir.

Kar amacı gütmeyen organizasyonlar (vakıf, dernek, vb.) ve tüm yardım kuruluşlarına istedikleri kadar etkinlik yayınlamaları serbest ve ücretsizdir, abonelikte ücretsizdir. Tüm yardım ve sosyal sorumlulukları destekliyoruz.

Üyelik paketlerimiz, her zaman ücretsiz olacak üyelik paketimiz Basic olup diğer ücretli üyelik paketlerimiz de 2 ay ücretsiz denenebilir. Hizmetlerimizin kalitesi, çeşitliliği ve sunduğu getirilerine bakılarak ücretli dört abonelik paketlerimizden birine istenirse geçiş yapılabilir.

BizPoint’e yatırımların geri dönüş yüzdesi ve hızı ölçülebilir. Varsayımlar ve senaryolar ile değil net analizler ile otomatik hesaplanır.

Tüketiciler ve işyerleri birbirlerine tek tıklama ile ulaşabilirler. Mevcut müşteriler ve potansiyel olabilecek müşteriler ile iletişim çok kolay olacaktır. İşlevsellik, kolay kullanım, otomasyon, kolay yönetilebilir. Değer katmak, istikrar, hız, rahatlık ve konfor sunmaktayız, denemesi bedava!

Projemize Microsoft firması destek vermiştir, Microsoft’a teşekkür ederiz. Projemiz Microsoft Azure bulut sisteminden hizmet vermektedir.

#BizPoint, #ÖZERÖZBARUT, #Microsoft, #Azure, #BulutSistemi, #Proje, #B2B, #İnovasyon