Anasayfa » FUAR » Bizim kendi alanımızda rakibimiz yok!

Bizim kendi alanımızda rakibimiz yok!

asdsadStar Okey firma sahibi Taşkın Ömeroğlu ile Toyzeria Fuarı ve faaliyetleri hakkında konuştuk.

Fuara kaçıncı kez katılıyorsunuz? Fuardan memnun musunuz?

“Fuara 5. kez katılıyoruz. Memnun olmadığımızı nasıl anlatayım, hediyelik, oyuncak, promosyon aynı fuarda birleşmeli, fuara gelen müşteriler hepsini bir arada görmek istiyor.”

Bizim sektörün fuarlarını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

“Bizim fuarlar biraz sönük geçiyor yurt dışı fuarlara göre, bir Nürnberg, Çin fuarına binlerce yabancı geliyor hatta otellerde yer bulamıyorsunuz.”

Bundan sonraki fuara katılacak mısınız?

“Firma olarak katılacağız. Marka ve reklam için, prestij için katılıyoruz. Yurt içi fuarlar her anlamda zayıf diye düşünüyorum.”

Fuara katılımı artırmak için ne yapılmalı?

“Tanıtım iyi yapılmalı.”

2013 yılınız 2012 yılı sezonuna göre nasıl geçti?

“2012’ye göre 2013’de % 30 artış gerçekleşti.”

Yeni ürün ve hedefleriniz nelerdir?

“Biz firma olarak sürekli kaliteli ve yeni ürün portföyümüzü geliştiriyoruz. Turistik ve yabancıya, el işi ürünler üretiyoruz. Antalya’da turistik bir yer açtık iyi gidiyor. Trakya’da bir yerimiz var. Trakya merkez olacak sahada da 5-6 elemanımızla ve Ege Bölgesi’nde devamlı pazarlamamızı geliştiriyoruz.”

İhracatınız var mı?

“Bu sene ihracatımız bayağı arttı. Cezayir’deki fuarda varız. Geçen sene Dubai’deki fuarına katıldık ve Ortadoğu ülkelerine bağlantılarımız oldu. Amerika’ya satışımız var. Bizim rakibimiz yok, sıkıntı olan merdiven altı firmalar var, rakip olsa daha iyi olacak, ama merdiven altı üretime devlet el atması lazım. Yabancı işçi ve kalitesiz üretim yapıyorlar. Bunlarla devletin mücadele etmesi lazım.”

Sektörde faaliyetleriniz nelerdir?

Star Oyun Aletleri oyuncak firması 37.yılına girmiş bir kuruluş olup tek hedefi müşteri memnuniyeti ve kaliteli ürün üretmektir. Avrupa’da bizim ürünlerimizi satan EXPORTcu müşteriler ne yazık ki buradan merdiven altı firmaların kalitesiz ürünlerini alıp pazarda satışını yapmaktadır. Yaz aylarında yurt dışından gelen tatilcilerin Temmuz, Ağustos aylarında Türkiye’den talep ettikleri STAR OKEY ve tavla siparişine cevap vermekte zorlanıyoruz. Müşterilerin soruları ise neden ALMANYA’DA STAR MARKALI malınız her yerde yok, neden çok yerde kalitesiz, çürük mallar satılıyor, oysa kaliteli ürün ile kalitesiz ürün arasında öyle uçurum gibi bir fiyat farkı da yok. Fiyatla rekabet müşterileri ucuz, kalitesiz mallara yönlendiriyor neler kaybettiklerini , tüketicilere neler kaybettirdiklerini bilmiyorlar. İki ürünü yan yana koysalar, aradaki fiyat farkı ve kaliteyi gören müşteriler STAR MARKALI ürünlerimizi alacağından eminim, çünkü Türkiye’de durum böyle. Ne olursa olsun biz kaliteden taviz vermeden, işimize devam edeceğiz. Bütün müşterilerimize 2014 yılında sağlıklı, mutlu ve hayırlı işler dileğimle, iyi seneler dilerim.”