Anasayfa » HABERLER » Birlik Oyuncak üretime kilitlendi

Birlik Oyuncak üretime kilitlendi

Avrupa kalitesi düzeyinde üretim yapan Birlik Oyuncak zıp zıp kafalar gibi oyuncaklarla sektörde ses getirmeye devam edecek

Zıp zıp emoji kafalar ile piyasalara canlılık kazandıran, 2. Tüyap İstanbul Oyuncak fuarında görüştüğümüz Birlik Oyuncak Satış Temsilcisi Fikret Kanat piyasaları canlı tutmak gerektiğini ve fuara katılmak için firmaların özveride bulunması gerektiğini ve fuara daha çok yabancı gelmesi için çalışmak lazım olduğunu dile getirdi.

Kurumsal prestij ve müşteri üzerindeki imajı güçlendirme, yeni işbirlikleri kurma imkanı ve mevcut müşteri ve bayi ağını güçlendirme gibi pek çok fayda sağlayan fuara katılmayı önemsediklerini belirten yetkili 2. İstanbul Oyuncak fuarının da kendileri açısından iyi geçtiğini ve gelecek sene de bu fuara katılmak istediklerini paylaştı.

Fuarın büyümesi için piyasa hareketliliğinin korunması gerektiğini, kırtasiye ve plastik sektörlerinin bir araya gelerek, ülkemiz ve sektörümüz için özverili davranarak daha çok katılım göstermesinin lazım olduğunu, Mısır, Suudi Arabistan, Rusya ve İran gibi ülkelerden yurt dışı ziyaretçilerin fuara geldiğini ama sayı olarak yetersiz olduğunu ve bu yönde uluslararası promosyon çalışmaları yapılması gerektiğini ifade etti.

Üretim vazgeçilmez

Üretim noktasında bilgi veren Kanat, “Bizim asıl işimiz imalat sektörü. 1991 yılından beri imalat yaparken, bu alanın daralmasıyla, tamamen ithalata yöneldik. Ama şu anda tekrar imalata doğru bir geri dönüşüm yapıyoruz. Devlet yöneticilerimizin de vurguladığı gibi bizim de iyi bir sanayiye ve üretime ihtiyacımız çok büyük. Firma olarak, üretimini yaptığımız mutfak oyuncakları, doktor oyuncakları, tamir oyuncakları, kırılmaz araba modelleri ve sektörde çığır açan ve en çok talep gören oyuncaklardan zıp zıp kafalar Avrupa kalitesiyle aynı düzeyde. Bu alanda çalışmalarımız artarak devam edecek,” diyerek üretim alanında daha çok faaliyetlerde bulunmak istediklerini bildiren yetkili sanayinin ve üretimin ülkemiz için vazgeçilmez unsurlardan olduğunu savundu.

#birlik #zıpzıp #istanbuloyuncakfuarı