Anasayfa » RÖPORTAJ » Birlik Oyuncak: “Üreten Türkiye”

Birlik Oyuncak: “Üreten Türkiye”

  1. Toy-Bir Geleneksel Antalya Oyuncak Satıç ve Etkinlik Organizasyonu, 19-2} Ekim 2022 tarihinde Sueno Hotel Deluxe Belek’te düzenlendi. Etkinliğe katılan firmalardan Birlik Oyuncak İhracat Sorumlusu Onur Kamil Solak, faaliyetleri ve sektör hakkında bizleri aydınlattı.
  1. Toy – Bir nasıldı”

Ben Birlik Oyuncak’tan Onur Kamil Solak, ihracat operasyonları ile ben ilgileniyorum. Bu yıl tekrardan Toy – Bir satıç etkinliğindeyiz, gidiçattan memnunuz. Böyle güzel, canlı etkinliklerin olmasını açıkçası özlemiçiz de. Hep birlikte olmak, bütün sektörün bir arada olduğunu görmek, tekrardan ticaret yapıyor olmak, rahatça ve biraz daha çok keyifli güzel oldu. Açıkçası umduğumuzdan biraz daha iyi dönüçler aldık. Etkinlikte yeni ürünlerimizi ve

yeni imalatlarımızı sergiledik. Son ę yıldır ciddi bir imalata giriçtik, onun sonunda ektiğimiz tohumların yeçerdiğini görmek bizi çok mutlu etti. Önümüzdeki yıllar için de

yeni planlamalarımızı yapmaya baçladık. Onun dıçında ilerleyen yıllarda imalatta elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Gelen Toy − Bir ziyaretçi profili nasıl”

Genel anlamda ziyaretçi profilinden memnunuz. Yurt içinin yanı sıra biraz yabancı katılım da oldu. Yeni insanlarla biraz tanıçabildik, umarız Türkiye bu tarz yabancı kapılara daha çok tıklatır ve daha çok o uluslararası sahnede daha çok olur. Biz Birlik Oyuncak olarak, kendi imalatlarımızla ve yerli üretimlerimizle uluslararası pazarlarda kendimizi göstermeye devam edeceğiz. İnçallah bu tarz etkinliklerle ve bu tarz daha profesyonel etkinliklerle yabancı müçterilerimizi daha çok çektiğimiz ortamlar olur, onu da bekliyoruz.

Bunun dıçında katıldığınız etkinlikler nelerdir” Önümüzdeki çubat ayında düzenlenecek Avrupa’nın en büyük fuarı olan Nuremberg Almanya Spielwarenmesse fuarına katılacağız, oradan da güzel dönüçler bekliyoruz, onun için de heyecanlıyız.

Onun dıçında artık oyun değiçti, yani birazcık ticaret kabuk değiçtirdi. Eskiden sadece ithalatçı kimliğinde olan biz, artık üreticiyiz ve artık yurtdıçına alıcı olarak değil, satıcı olarak gidecek konumdayız, o bakımdan hem ülkemiz için hem de bizim için çirket olarak güzel bir hamle oldu, bunun için mutluyuz, bakalım önümüzdeki ayları ve yılları heyecanla bekliyoruz.

Sektöre mesajınız nedir”

“Üreten Türkiye” diyelim. Üreten, hazıra alıçmayan, emek, çaba ve gayretle çalıçan bir Türkiye’nin sırtı yere gelmez, rahata alıçmayalım. Çünkü rahata alıçtığın zaman toparlaması çok zor oluyor. Size teçekkür ederim.