Anasayfa » SEKTÖR » Birlik Oyuncak: “Rotamız iç piyasa”

Birlik Oyuncak: “Rotamız iç piyasa”

birlikoyuncak9.Kids Turkey 2016 fuarında görüştüğümüz Birlik Oyuncak firma sahibi Rahmi Solak faaliyetlerini, fuarı ve sektörü anlattı.

“Fisher Price markasının lisanlarını alarak, peluşlarını üretiyoruz. Metal arabalarda nostalji dediğimiz eski model arabaların kalıplarını yaptık. Kendimize ait olan Babycim markamızı da fuarda görücüye çıkarıyoruz. Fuar öncesi hummalı bir hazırlık süreci oyuncakyaşadık ve fuara en yeni ürünlerimiz ile katıldık. Fisher Price markamızın ürünlerini özel olarak kendi fabrikalarda titizlikle üretiyoruz. Bu süreçte fabrikalar Fisher Price yetkilileri tarafından denetleniyor. Ürünlerin her türlü sertifikası mevcut.

Metal arabalarda farklılık katabilmek için havalı kornalar ilave ettik. Kamyon ürünlerde ise çocukların ilgisini çekebilecek kamyon yazıları yazıyoruz. Bu şekilde ürünleri mevcut olanlardan ayrıştırarak katma değer katıyoruz.

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar belli. Bunları göz ardı etmeden ve müşteriye çok fazla taviz vermeden yeni müşterileri bünyemize katıyoruz. Var olan müşteri portföyümüz zaten oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Bu nedenle fuar bizim için beklentilerimizi karşıladı. Gümrüklerdeki yüksek vergiden dolayı yurt dışı müşterilerimiz Türk pazarını tercih etmiyor. Biz de rotamızı iç piyasa olarak belirledik. Yurt içinde zincir mağazalar, gross marketler, discount mağazaları ve Anadolu/İslami toptancıları ile çalışıyoruz. Fuara her yıl istikrarlı katılım sağladığımız ve OYDER’in yönetim kurulunda yer aldığımız için, Birlik Oyuncak olarak fuarın yapı taşlarından biriyiz. OYDER’i desteklemek amacıyla fuarda yerimizi almaya devam edeceğiz.”

#BirlikOyuncak #Oyuncak #KidsTurkey #fuar #RahmiSolak #sektör