Anasayfa » RÖPORTAJ » Birlik Oyuncak: Farkımız ürünlerimizin bize özel olması

Birlik Oyuncak: Farkımız ürünlerimizin bize özel olması

Birlik Oyuncak firma yetkilisi Birol Aras ile faaliyetleri, Antalya fuar organizasyonları ve sektör hakkında görüştük

Birlik Oyuncak sektörde öncülüğü, kalitesi ve fuara etkisiyle her yerde var. Fuarı nasıl değerlendiriyorsunuz, sizin için nasıl geçti, fuardan memnun musunuz?

Günümüzün şartlarını dikkate aldığımızda, okulların açılması ve bundan önceki fuarın kısa zaman önce yapılması gibi sebeplerden dolayı biraz eksiklik hissettik. Ama yine de biz katıldığımıza memnun olduk ve katıldığımıza değdi diyebilirim.

Sizi tercih eden firmalar hangi sebeplerden dolayı sizi tercih ediyor?

Bizim sektördeki en büyük farkımız ürünlerimizin bize özel olması. Ürünlerimizin ambalajı, seslendirmesi ve Türkçeleştirilmesi bakımından ürünü özelleştirmemizden dolayı müşterilerimiz bizi tercih ediyor. Herkeste olan ürünlerin bizde olması %20’dir, ürünlerimizin %80’i markalaştığımız, kendimize özgü şeyler yaptığımız ürünlerdir. Bundan dolayı tercih sebebi oluyoruz.

Fuarlarda eksik olan bir şey var mıdır?

Bizim fuarda en büyük handikapımız yeni ürün açamamamız oldu, gümrükte malum sıkıntılardan dolayı bu fuara yeni çeşitle girmeyi gerçekleştiremedik, onun eksikliği oldu. Bu bağlamda en kısa sürede sıkıntıların giderilerek çözülmesini bekliyoruz. Eskiden olduğu gibi kaliteli oyuncak çeşitlerimizi ülkemize getirerek çocuklarımıza sunmak istiyoruz.

Fuara katılan ziyaretçiler sizi memnun etti mi?

Bu fuara firmalar davetiye ile geldikleri için gelen müşterilerin hepsi bizim için değerli müşteriler, hepsine teşekkür ediyoruz. Katılımları ve siparişleri oldu. Yeni ürün sunamamamıza rağmen, ziyaretçilerimiz kapasiteleri oranında ürün aldılar ve bize bir sıkıntı yaşatmadılar, hepsine teşekkür ediyoruz.

Bu tür fuarlar sektöre gerekli midir?

Bu fuarlar sektörü monotonluktan kurtardığı için gereklidir. Bu şekilde şehir dışı konaklamalı fuarların yapılması faydalı. Toptancının piyasadaki malı eritme potansiyeline göre senede bir veya iki kere yapılması gerekir diye düşünüyorum.

#birlik, #oyuncak, #sektör, #fuar, #röportaj