Anasayfa » FUAR » Best Toys: Fuar genel olarak 10 üzerinden 5 alır

Best Toys: Fuar genel olarak 10 üzerinden 5 alır

Best Toys firma sahibi Bülent Hişan’ın 3. Toys Turkey fuar değerlendirmesi

Biz Toys Turkey fuarına üçüncü kez katılıyoruz. Bu fuarımız çok iyi geçmedi. Fuarın zamanlama olarak kırtasiye sezonuna denk gelmesi, organizasyon eksikliği veya gelen misafirlerin durumu ve aynı anda 2 fuarın birlikte olması gibi nedenlerden dolayı fuar istediğimiz seviyede olmadı. Katılım çok düşük oldu. Ondan dolayı da bu fuardan çok memnun değiliz. Genel anlamda Türkiye’nin ekonomisi ile ticari zorluklar ve sektörümüzde ithal ürünlerin gümrükten çekilememesi gibi sebeplerden ötürü buraya çok çeşit oyuncak getirilemedi. Bu durumun sadece fuarla alakalı bir şey olduğunu da düşünmüyorum İşin içinde bunlar gibi pek çok faktör var ama bir üretici firma olarak her geçen gün çeşidimiz artırmamıza rağmen katılım düşüktü. Görüştüğümüz toptancılarla görüştük, fuarda yeni bir ürün olmadığını düşünüp, gelmek istemiyorlar.

Gelecek yıl bu fuarda olmayı düşünüyor musunuz?

Üretici bir firma olarak bu tür fuarlara katılmayı kendimize bir misyon olarak görüyoruz, onun için de gelecek yıl da bu fuara katılacağız. Bu fuarlar kendimize çeki düzen verme açısından ve kendi ürünlerimizde üretimin hangi boyutunda olduğunu görmek açısından da önemli. Bundan dolayı fuarların hepsine girmeyi hedefliyoruz ama bu sene fuarın karşılığını arzu ettiğimiz derecede alamadık.

İnsanların bu fuara katılmasını tavsiye eder misiniz?

Bu fuara başka firmaların katılmasından daha çok organizasyonun iyileştirilmesinden yanayım. Çok sayıda firmanın fuara katılmasından ziyade, organizasyonda bir eksiklik var var gibi geliyor bana. Bazı büyük toptancılar fuara davet edilmemiş. Bu tür konuları zaten organizasyoncularla fuar sonu görüşmeyi düşünüyorum.

Fuar tarihini doğru buluyor musunuz?

Fuar tarihi de doğru bir tarih değil. Çünkü bu fuarın yapıldığı şu an tam kırtasiye dönemi. Böyle bir dönemde firmaların bir anda tezgahını kırtasiyeden oyuncağa çevirmesi çok zor. Fuar eğer Ekim ayının ilk veya ikinci haftası yapılsa daha doğru zamanda yapışmış olur kanaatindeyim.

#BestToys, #katilim, #uretici