Anasayfa » RÖPORTAJ » Bemi Toys yeni fabrikasını açtı

Bemi Toys yeni fabrikasını açtı

Bemi Toys Satış & Pazarlama Müdürü Muharrem Kocaman ile geçtiğimiz günlerde Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesinde ahşap oyuncak fabrikasını açılışını konuştuk

Muharrem Bey, öncelikle Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesine açtığınız yeni fabrikanız hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Seri üretim ve toplam kalite standartlarını artırmak adına organize sanayi bölgelerinin önemi büyük bu bağlamda iş verimini artırmak müşteri taleplerine daha iyi cevap vermek için organize sanayi bölgesine yatırım yapmayı tercih ettik.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

2008 yılında makine ve ahşap sektöründe ticari faaliyetine başlayan firmamız, yerli oyuncak üretim hamlesini yaparak “CE” standartlarında doğal ahşap oyuncak ve zekâ oyunları üretimlerine hızla devam etmektedir.

Yerli üretici olarak ürünlerinizle ilgi neler söylersiniz?

Bemi ahşap oyuncak ve eğitim araçları olarak, temel hedefimiz çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunabilecek, kaliteli ve sağlıklı ahşap oyuncaklar üretmektir. Tüm ahşap oyuncaklarımız Avrupa Kalite Kontrol EN71 standartlarına göre test edilmiş ve çocuklarımızın devamlı temas halinde olacakları ahşap oyuncaklarımızın hem güvenilir hem de kaliteli olduğu ispatlanmıştır.

Ürünlerimizde kullandığımız boyalar, su bazlı olup hiçbir şekilde kimyasal içermemektedir. Bu bağlamda çocuklarımızın oyuncaklarla her türlü teması sağlık açısından bir problem teşkil etmemektedir.

Türkiye’de ahşap oyuncak sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Yerli ahşap oyuncak üreticisi olarak, oyuncakların da zamana ve şartlara göre değişkenlik gösterdiğine, çocuklarımız gibi büyüyüp geliştiğine inanıyoruz bu düşünceden hareketle özellikle sağlıklı ve organik ahşap oyuncak bilincinin Türkiye’de gelişmesi için üretimlerimizi ve yatırımlarımızı her geçen gün artırmaktayız.

Ahşap oyuncaklar geçmişten geleceğe var oldu ve olmaya devam edecektir. Türkiye’de ahşap oyuncağa ilgi her geçen gün artmakta ancak gelişmiş ülkelere göre ahşap oyuncak alanında hala gerilerde olduğumuzu ifade etmek isterim. Bu açıdan bizlere çok görev düşmektedir. Ülkemizde, doğal ve sağlıklı ahşap oyuncağa her geçen gün ilginin artması bu anlamda bizi ayrıca cesaretlendirmekte ve yakın gelecekte ülkemizde ahşap oyuncak sektörünün geleceğini bu anlamda çok açık görüyoruz.

“Bemi” Markası olarak geleceğe yönelik hedef ve projeleriniz nelerdir?

En büyük amacımız “Türkiye’nin ahşap oyuncak markası” olan Bemi adını dünyada da bir marka haline getirebilmektir. Bu bağlamda hedefimiz “yenilikçi, yerli ve milli” kurumsal kimliğini tamamlayarak üretimlerimize ve projelerimize hızla devam etmektir.

Yakın gelecekteki projelerimiz Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Milli oyuncak projesinde aktif yer almak ve Düzce ilimizde kurulacak olan oyuncak organize sanayi bölgesinde yer alarak, katma değeri yüksek kaliteli ve doğal ahşap oyuncaklar üretmektir.

#röportaj, #bemi, #oyuncak, #açılış