Anasayfa » RÖPORTAJ » Bekiroğlu Eğitim Araçları: “Hak eden hakkettiğini alsın, çalışan kazansın”

Bekiroğlu Eğitim Araçları: “Hak eden hakkettiğini alsın, çalışan kazansın”

Rize’de Eğitim Araçları sektöründe kaliteli hizmet sunan Bekiroğlu Eğitim Araçları firma sahibi Tahsin Bekiroğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle sektörde neler yapıyorsunuz?

“Biz bu sektöre 1987 yılında başladık, yaklaşık son 10 senedir de okul öncesi alanına yönelik ürünlere ağırlık veriyoruz. Mobilya ve roll up kendi imalatımız. Onun dışındaki ürünleri ithalatçı firmalardan alıyoruz.”

Eğitim Araçları sektörünün sıkıntıları nelerdir?

“Sektörün sıkıntısı olarak rekabet ve internet satışları var.  Bazı sitelerin düşük fiyatlarla ürün satmaya çalışması firmalar arasında rekabeti tetikliyor ve rekabet sonucunda ya kalitesi düşük ürünlerin piyasaya çıkmasına neden oluyor.”

ÖNCE GÜVEN!

Aranan özellik kalite mi, fiyat mı?

“Bizim çalıştığımız bölgede okulların en önem verdiği konu kalite ve iyi hizmet. Sattığımız ürünlerin sağlam olmasına çok dikkat ediyoruz. Kısa sürede deforma olan ürünler okulun bize olan güvenini sarstığı için bazen okulların verdiği siparişleri daha sağlam olan muadilleriyle değiştiriyoruz ve bunu okul idarecileri ile de paylaşıyoruz. Hal böyle olunca alan da satan da mutlu oluyor.”

Rize dışında nerelere hizmet veriyorsunuz?

“Doğu Karadeniz bölgesinde faal olarak çalışıyoruz ama satış temsilcilerimiz aracılığıyla Artvin, Eskişehir, Bilecik ve Kütahya bölgelerinde de faaliyet gösteriyoruz.”

İhale konusunda neler yapıyorsunuz

“Zaman zaman bölgemizdeki ihalelere giriyoruz.”

Ellerinde çantayla dolaşanlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

“Önceki yıllarda ben ve ekip arkadaşlarım da bir çok bölgede çantayla dolaştık. Onun için bu arkadaşlara saygı duyuyorum dürüst çalışan herkese sektörde ekmek var. Yeter ki fırsatçılık yapmasınlar.”

Sektörümüzün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

“Her geçen gün sektöre bir sürü firma giriyor ve bu giren firmalar sektörde kendisine bir yer açabilmek için ya fiyatlarla oynuyor ya da kaliteyi düşürerek fiyatı düşürmeye çalışıyor. Bunlara rağmen, ülkemizde eğitim gereçleri sektörünün geleceğini aydınlık görüyorum, sektörümüzün önü açık, yeter ki hak eden hakkettiğini alsın, çalışan kazansın.”

#BekiroğluEğitimAraçları #EğitimAraçları #TahsinBekiroğlu #söyleşi #Eğitim