Anasayfa » RÖPORTAJ » Başel Oyuncak Rubik’s Store mağazasını açtı

Başel Oyuncak Rubik’s Store mağazasını açtı

Geçen günlerde Rubik’s Store mağaza açılışını gerçekleştiren Başel Oyuncak firma sahibi Serkan Petek ile söyleşi yaptık.

Öncelikle hayırlı olsun. Kaç seneden beri bu sektörde faaliyet gösteriyorsunuz?

25 yıldır oyuncak sektörünün içerisindeyiz ve 2002 yılından itibaren de 15 yıldır kendi firmamızla oyuncak piyasasına hizmet etmekteyiz.

Başel Oyuncak neden böyle bir yer açmayı hissetti?

Rubik’s Store mağazasını sadece bir oyuncak ve kırtasiye satış noktası olarak değil, Avrupa’da ve Amerika’da olduğu gibi okulların müfredatına ve yetenek kulüplerine bu ürünü sokarak, burayı ilerleyen zamanlarda bir Rubik’s küp eğitim noktası yapmayı planlayarak açtık.

15 yıldır kendi ithalatımız olan ürünler, Türkiye’nin en elit satış noktalarında satışa sunulmaktadır. Dünyada en çok satan oyuncak ünvanını elinde bulunduran Rubik’s ürününün Türkiye distribütörü olduğumuz için, bu ürünün bilinirliğini daha da artırmak adına Rubik’s Store adı altında, iş yerimizin ön tarafına butik bir mağaza açma planımız uzun süredir vardı fakat açmak bugüne nasip oldu.

Bu yeni yerinizle ne gibi bir boşluğu doldurmayı amaçlıyorsunuz?

Yukarıda bahsetmiş olduğum gibi Rubik’s markasının bilinirliğini artırmanın yanı sıra, bulunduğumuz bölgedeki insanların oyuncak, kırtasiye ve kitap ihtiyaçlarını, kaliteli ve lisanslı ürünler ile, fazla uzağa gitmeden temin etmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

Bu merkezinizde toptan satış hizmetiniz olacak mı?

Mağazamız butik bir mağaza olduğu için toptan satışımız mağaza bölümünde olmayacak ama bizim merkezimizde aynı çatı altında olduğu için, ithalat ve toptan satışımız eski yerinde hizmete devam etmektedir.

Lisanslı ürün konusunda tavrınız nedir?

Mağazamızda hem kırtasiye olsun hem oyuncak olsun satışa sunduğumuz bütün ürünler lisanslı ürünlerdir. Piyasa malı dedikleri, lisanslı olmayan ürünleri alıp satmayı uygun ve doğru bulmuyoruz. Zaten ithalatını yaptığımız ürünlerin de lisanslı ürün olmasına özen gösteriyoruz.

#röportaj, #başel, #oyuncak, #Rubiks