Anasayfa » HABERLER » Aydemir İthalat üretimde 1. sınıf hammadde kullanıyor

Aydemir İthalat üretimde 1. sınıf hammadde kullanıyor

aydemir-ithalatAntalya S. Aydemir İthalat firma sahibi Sabahattin Aydemir ile firması ve sektör hakkında konuştuk

1992 yılında kurulan ve 1996 yılında ithalata başlayan oyuncak ve deniz malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren S. Aydemir İthalat her zaman daha iyi, daha kaliteli hizmet vermeyi prensip edinerek bugünlere geldi. Ürün yelpazesini her geçen gün biraz daha genişleterek ve her türlü siparişlerinize yanıt verebilecek bir konumda çalışan Aydemir Toys, hep ileriye giden, müşterisine, çalışanına ve en önemlisi çocuklara saygılı, modern bir dünya firması olmayı hedefliyor.

 

Firmanızın sunduğu ürün konsepti ve verdiğiniz hizmet hakkında bilgi verir misiniz?
“Firmamız 1998 yılında deniz malzemeleri ile ticarete başladı, ilerleyen zamanda oyuncak ithalatına da girdi. Şu an deniz malzemesi ve oyuncak sektörüne hizmet veriyor.

ÇOCUKLARIMIZIN VE TÜKETİCİNİN GELECEĞİ İÇİN
Kurumsallaşma, markalaşma ve inovasyon alanlarında neler yapıyorsunuz?
“Kurumsallaşma ve markalaşabilmek için her geçen gün daha iyi olabilme adına emin adımlarla ilerliyoruz. Sektördeki amacımız; çizgimizi bozmadan,oyuncak ve deniz malzemelerinde, imalat ve ithalatımızda, çocuklarımızın ve tüketicinin geleceği için en iyisini yapabilmek.”

Ürünlerinizin çocuk sağlığı üzerindeki (hijjen) etkileri hakkında söylemek istedikleriniz var mı?
“Çocuk sağlığı bizim için gelecektir.Geleceğimiz için dünya pazarında payı yüksek olan firmalardan ithalat yapıyoruz. Üretimde de 1. sınıf hammadde kullanarak üretebilmenin hazzını yaşıyoruz.”

BU ALANDA BİZ DE VARIZ!
28 Ekim 2015’te gerçekleşen Toyzeria Kids Turkey fuarını firmanızın hedefleri açısından değerlendirir misiniz? Hedefleriniz ve hamleleriniz
konusunda neler söylersiniz?

“Biz fuar hedefimize ulaştık şöyleki,üretim odaklı katıldığımız fuarda amacımız adımızı ve markamızı ithalatın yanı sıra üretimde de en güzel şekilde duyurabilmekti ve ‘bu alanda biz de varız’ diyebilmekti, biz bunu başardık. Evet, biz de varız diyebiliyoruz.

” 2015 yılını değerlendirir misiniz?  2016 yılından beklentileriniz nelerdir?

“Bölgemiz itibariyle turizme bağlı bir sektördeyiz. 2015 yılında sektörden memnun kalmak çok mümkün değildi. Güncel döviz kurları, dalgalı siyasi iktidarsızlık ve maalesef terör olayları ticareti de olumsuz etkiledi. Ülkemizde toplumsal huzur, yani zincirler birbirine bağlı, sen iyiysen ben, ben iyiysem biz, biz iyiysek ülke iyi. Umarım 2016 yılı huzurlu, kazançlı, sağlıklı ve bereketli olur.”
Üretimde karşılaştığınız sorunlar ve çözüm önerileriniz nelerdir?

“Üretimde her şeyden önce ülkemizde devlet desteği az, ve çalışacak takım arkadaşı bulmakta zorluk çekiyoruz. İşsizlik yok değil ama çalışacak vasıflı işçi yok. Devletten üretimcilere destek bekliyoruz. Başka ülkelere muhtaç olmamayı, gerekli hammadde ve standartların iyileştirilmesini istiyoruz. Neticede hiç kimse döviz alıp, döviz ödemekten memnun değildir.”

GÜMRÜK VERGİSİ YÜKSEK

Ülkemizde oyuncak sektörünün bugününü ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?
“Oldukça zeki çalışkan ithalatçılarımız var. Araştırmacı ruha sahibiz. Çeşitli eğitici oyuncaklarımız var. Ülkemizde oyuncakçı ve oyuncak çeşitliliği had safhada. Ara sıra gereksiz sorunlar yaşıyoruz. İthal lisanslı ürünlerde dahi stok sıkıntısı mevcut. Son olarak, genel anlamda diğer ülkelere göre gümrük vergisi en yüksek olan ülkelerden biri olmamız, kaliteyi daha ucuza satabilmeyi ve daha büyük kitlelere ulaşabilmeyi engelliyor.”

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesaj veya bir dileğiniz var mı?
“Biz Aydemir Ticaret olarak başladığımız adımızı Aydemir İthalat, S. Aydemir İthalat, Mas Plastik ve AYD Oyuncakçım olarak günümüze öncelikle dürüstlüğümüz ve aile şirketi olabilme konumuyla gelmemize borçluyuz. Çocuklarımıza güvendik ve beraber ilerleyebildiğimizin
haz ve huzurunu yaşadık. Güven ve dürüstlük çalışkanlığı doğurur. Ticaret hayatımız boyunca bizi destekleyen çalışan takım arkadaşlarımıza ve müşterilerimize ve size teşekkür ederiz.”