Anasayfa » SEKTÖR » Alışkanlıkların değişmesi oyuncakta Online satışları artırıyor

Alışkanlıkların değişmesi oyuncakta Online satışları artırıyor

Oyun oynamak bir çocuk için sadece oyalanma ve vakit geçirme yolu olmadığından çocuklar için oldukça önemli.

Bu nedenle oyuncak endüstrisi de zamanla gelişmekte ve çocuklara tercih edebilecekleri farklılıklar oluşturmakta. Çocukların büyümesinde ve iyi birer yetişkin olmalarında hayati önemleri olduğundan bu endüstri de onların hayal gücü ve keşfetme güçlerinin arttırılmasına yönelik çalışmaya devam ediyor.

Genel olarak oyuncak satışları

Dünya üzerinde yaşanan gelişmeler insanların birçok alışkanlığını değiştiriyor. Artan nüfus ve insanların ilgi alanları alış veriş ile ilgili tutumları da etkilediğinden günümüzde oyuncak, hobi malzemesi ve çeşitli eğlence malzemesi tüketiminde belirgin bir artış mevcut.

Amerika’da genelde oyuncak online alınıyor

Tüketiciler özellikle oyuncak ve hobi malzemeleri gibi ürün tercihlerini genelde online alışveriş siteleri aracılığı ile gerçekleştiriyor. Bununla ilgili yayımlanan istatistiğe göre 2016 yılında Amerika’da ebeveynlerin çocukları için yaptığı oyuncak harcaması ve bunları hangi siteleri kullanarak aldıkları gösteriliyor.

Tabloya göre online satış sitelerinden; Amazon, Walmart, Toysrus, Target, ve Pottery barn çocuk siteleri sırasıyla listede yer alıyor. Tüketiciler en çok Amazon sitesinden alış veriş yapmış ve satışlar yaklaşık iki buçuk milyon dolar. Walmart üzerinden yapılan alış veriş ise Amazon’un neredeyse yarısı kadar, değer olarak bir milyon dolar kadar. Online satışların üçüncü sırasında Toysrus sitesi yer alıyor, burada da 874 milyon dolarlık satış gerçekleşmiş. Toysrus sitesinden sonra gerçekleşen satışlarda bu firmanın %25’i  kadar gerçekleşmiş, daha sonra gerçekleşen satışlar ise Target’in yaklaşık % 75’i kadar gerçekleşmiş.

 

#Alışkanlık #Onlinesatış #oyuncak #satış #sektör