Anasayfa » RÖPORTAJ » Aktif Çocuk Okul Öncesi: Okul öncesinde profesyonel çözüm ortağınız

Aktif Çocuk Okul Öncesi: Okul öncesinde profesyonel çözüm ortağınız

toyuncakMert Oyuncak firma ortağı Rüstem Aydoğdu ile Antalya Pilsan bayi toplantısında Pilsan toplantısını ve faaliyetlerini konuştuk.

2009 yılında Mustafa Taylan, Rüstem Aydoğdu ortaklığı tarafından kurulan Mert Oyuncak Kırtasiye ve Bebe Gereçleri Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. ile bu sektöre adım atan firma, 2011 yılında Aktif Çocuk Okul Öncesi Kitap Kırt. Bilişim San. Tic. Ltd. Şti. olarak ürün yelpazesini genişleterek daha çok okul, anasınıfı ve kreşlere hitap ediyor. Eğitim araçları sektörüne getirdiği yeni anlayışla, her zaman şık ve kaliteli ürünler sunuyor. Ayrıca okul, anasınıfı ve kreşlere özel siparişler için genç ve uzman kadrosuyla farklı tasarımlar ve yaklaşımlarla taleplerinize cevap verebilecek donanıma da sahip olan Aktif Çocuk Okul Öncesi, ürünleri hakkında daha kapsamlı bilgi vermek ve olası sorularınızı yanıtlıyor.

Öncelikle firmanızdan kısaca bahseder misiniz, nasıl kuruldu ve neler yapıyorsunuz?
“Firmamız ticarete 2009 yılında perakende ile başladı. İlerleyen zamanlarda oyuncak toptancılığına başladık. Sonra sektör bizi imalata sürükledi. Anaokulu ağırlıklı çalışıyoruz. 2 yıl önce okul öncesi eğitim araçlarının imalatına başladık. 300 metrekarelik bir alanda perakende satışlarımız hala devam ediyor. Okul öncesi ürünleri farklı bir yerde, oyuncak farklı bir yerde devam ediyor. Konya bölgesine hizmet veriyoruz. Bizim yetişemediğimiz yerlerde de artık bayilik vererek bu şekilde çalışmaya devam ediyoruz.”

PİLSAN KENDİNİ KANITLAMIŞ BİR MARKA

Pilsan’ın düzenlediği bu bayi toplantısı size firma olarak ne kazandırıyor? “Bu toplantıyı faydalı buluyoruz, yeni ürünleri görüyoruz. Her şeyden önce müşterilerimize Pilsan ürünlerini satarken, ‘bu ürün yerli, Türkiye’de imal ediliyor ve yurtdışına da ihracatı var’ dediğin zaman ürünler daha çok rağbet görüyor. Pilsan zaten bir marka olmuş ve kendini kabul ettirmiş, piyasada çok rahatlıkla satabiliyoruz ve ürünlerin
yedek parçası kolay bulunuyor. Bir de Pilsan kendini her zaman yeniliyor yani hep aynı kalıpla gitmiyor.”

Sizinle aynı işi yapan firmalara Pilsan ile sizin gibi partner olmalarını önerir misiniz?

“Bunu kesinlikle öneririm. Bu konuda şöyle bir örnek vermek gerekirse; bir markette mesela bir içecek grubu nasılki bu markette olmazsa olmaz bir unsur ise bizim gibi bu işi yapan firmalarda da Pilsan ürünleri olmak zorunda. Pilsan ürünlerinin muadilleri piyasada yok değil ama Pilsan bu konuda gerçekten hem fiyat avantajı sunuyor hem de her konuda ürünlerinin arkasında duruyor ve her şeyden önce yerli bir marka olması da bizim için önemli bir sebep. Pilsan’ın düzenlediği bu Antalya bayi organizasyonu bile diğer firmalardan farklı olduğunu
gösteriyor.”

Pilsan’ın hangi ürünlerini satıyorsunuz?

“Biz Pilsan’ın park bahçe ürünlerini satıyoruz. Akülü arabalardan ziyade okul öncesi bizim için önemli. Nasıl ki bir alışveriş merkezine gidersiniz, orada gıdadan tutun da tekstile kadar tüm ihtiyaçlarınızı alıyorsanız, bize de anaokulu olarak bir müşteri geldiği zaman Pilsan’ını, anaokulu eğitim araçlarını, mobilyasını, oyuncağını ve kırtasiyesini tamamlayıp gidiyor. Bu yaptığımız için dörtte biri yani %25’ine denk geliyor ve bu bizim için büyük bir oran.”

PİLSAN GİBİ BİR İŞ ORTAĞI BUL, SIKINTI YAŞAMA!

Milletimiz kararlı bir şekilde seçimde istikrara oy verdi. Önümüzdeki süreç için oyuncak sektörü nasıl bir seyir izleyecek? “Bir ülkede – o gelmiş bu gelmiş önemli değil- tek bir partinin iktidar olması ve bir partinin uzun süre kalması her zaman insana güven ve istikrar verir. Biz işe başladığımızda bu hükümet var idi bir sıkıntımız yoktu, bundan sonra da zaten çok fazla değişiklik olacağını zannetmiyorum. Öte yandan sen işini doğru düzgün yaptıktan sonra ve işin hakkını verdikten sonra ülkede hükümet değişmiş çok önemli değil. İşini düzgün yaparsan
ve Pilsan gibi her zaman ürününün arkasında duran bir iş ortağı bulursan, hiç bir sıkıntı olmaz. Sektörün bundan sonraki durumu İnşallah daha iyi olacak diye düşünüyorum. Biz özellikle Anaokulu grubunda çalıştığımız için bu zaten önü açık bir alan.”