Anasayfa » HABERLER » Aklınızı Başınıza Toplayacak Bir Öneri; NewToys

Aklınızı Başınıza Toplayacak Bir Öneri; NewToys

newtoysZeka oyunları ile ön plana çıkan NewToys’un eğitim danışmanı, İbrahim Halil Demir ile Türkiye’de akıl oyunları, zeka oyunları ve önümüzdeki  Toyzeria fuarı hakkında görüştük.

Dünyada zeka oyunları bir öğreti metodu iken ülkemizde bu öğreti metoduna yeni yeni başlamış bulunmaktayız. Farkındalık, insanoğlunun yıllarca peşinde koştuğu hayatın en önemli yönüdür. Zeka oyunları, zihin, açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran ve eğlenceli eğitim-öğretim metotlarından biridir. NewToys olarak 15 yıllık tecrübelerimizle bu öğretim metoduna uygun ürünler üretiyoruz. Ürünlerimizin hem eğitici hem de çocuk sağlığına uygun olması en önemli prensibimizidir. Günümüzde akıllı telefonlar, akıllı tahtalar, akıllı bilgisayarlar, akıllı arabalar, akıllı oyuncaklar vb. araçlara akıl yüklenirken insan beyninin tembelleşmesi bir hastalıktır. Dikkatinin dağılması, insan ilişkilerinin bozulması, dikkat bozukluğu, odaklanma ve konsantrasyon eksikliği gibi insanı negatif yönde etkileyen problemler gittikçe artmaya başlamıştır. Başta çocuklar ve yetişkinler dahil olmak üzere onlara birlikte hem keyifli zaman geçirebilecekleri hem de akıl sağlığına iyi gelecek, çağa uygun, kaliteli ürünlerimiz var.  Çocuklar için sıradan oyuncak zamanı bitti. Onların zihin ve zekalarını geliştirecek oyunlara ve araçlara ihtiyaç var.  Türkiye’de NewToys kendi alanında tek. İnsan hayatındaki en önemli birikim öğrendikleridir. Öğrendiklerini kalıcı kılan, yaparak, yaşayarak ve oynayarak  yaptıklarıdır. Zeka oyunları bu süreçte insanın FARKINDALIK yönünü ortaya çıkartır.

Tarihte insanlar dokuz taş, mancala, dama, satranç vb. oyunları günümüze akdar taşımışlardır. Bizler NewToys olarak neden gelecek nesillere bu kalitede ürünler üretip taşımayalım. Bu anlamda, ürettiğimiz yepyeni oyunlarla Toyzeria 2015 fuarı 9 nolu salonda yerimizi alacağız. Siz değerli müşterilerimizi standımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.