Anasayfa » FUAR » Akçiçek Oyuncak Kids Turkey ihracatımıza büyük katkı sağlıyor

Akçiçek Oyuncak Kids Turkey ihracatımıza büyük katkı sağlıyor

Akçiçek Oyuncak Yurt Dışı Satış Sorumlusu Hüseyin Urkaç ile Kids Turkey 2017 fuarında faaliyetleri ve fuar hakkında görüştük.

Sektörde yarım asırlık deneyime sahip Akçiçek Oyuncak, “Matrax Oyuncak” markasıyla eğitici, öğretici ve eğlendirici oyuncaklar üretiyor. Bu oyuncakları 3 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler severek, eğlenerek kullanıyor. Ürünleri arasında futbol ve basketbol gibi sporların oynanabileceği minyatür masa üstü/ayaklı, iç mekan/dış mekan oyuncakları yer alıyor. Ayrıca anaokullarına yönelik eğitici oyuncak grubuyla çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlıyor.

Fuardan memnun musunuz?

Kids Turkey kısa bir zaman aralığında katıldığımız ikinci fuar oldu. Fuarların peş peşe gerçekleşmiş olması verimliliğin düşmesine sebep oluyor. Lakin bizim önceliğimiz yurt dışı firmalar olduğundan, yurt içi verim kaybını bu fuarda rahatlıkla tolere edebildik. İhracatın toplam ciro içerisindeki payını hedeflediğimizden daha da yukarıya çıkarmayı başardık.

Fuarda hangi ürünleriniz beğeni gördü?

Biz üretici bir firma olduğumuzdan çok ekstrem siparişlerle ya da ilgiyle karşılaşmayız. Daha ziyade uzun soluklu ticari işbirliği yapabileceğimiz yeni kanallar oluşturarak portföy geliştirmeye çalışırız. Ancak sorunuza daha net bir cevap vermek gerekirse FC Barcelona lisanslı ürünler şu anda çok ilgi görmektedir.

Neden Barcelona?

Barcelona oldukça global bir takım ve herkese hitap ediyor. Bu lisansın, prestij noktasında bize çok katkı sağlayacağını düşünüyorum.

2017 yılı sizin için nasıldı?

Bu sene ihracat noktasında beklentilerimizin üzerinde oldu. Doğu Avrupa bölgesine aktif olarak girmeye başladık. Ve oraya yaptığımız ihracatlar sayesinde hedefimizi katlamış olduk. Yurt içinde marketlerle yaptığımız bir dizi anlaşma da hedeflerimizi pozitif yönde revize etmemizi sağladı. Son dönemde siyasi ve ekonomik sebeplerden kaynaklanan olumsuzluklar yaşansa da biz başarılı bir yıl geçirdiğimize inanıyoruz.

#futbol, #ekonomik, #Matrax