Anasayfa » RÖPORTAJ » Akay Eğitim Materyalleri: Acil ve ivedilikle sağlıklı oyuncak!

Akay Eğitim Materyalleri: Acil ve ivedilikle sağlıklı oyuncak!

Akay Eğitim Materyalleri firma yetkilisi Mehmet Osman Aydoğdu firma, ürün konsepti, Kırtasiye fuarı ve sektörle ilgili sorularımızı cevapladı

 

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“Akay Eğitim Materyalleri 2007 yılında temelleri atılmış olup 2008 in başlarında faaliyete geçmiştir. Firmamızın kuruluş gerekçesi eğitim ile iştigal eden firmamızda sektörde gördüğümüz boşluklar ve yetersizlikler üzerine ithalatla sektöre giriş yaptık, daha sonra uygun yerli üretici firmalarla fason üretimlerle ürün portföyümüzü geliştirdik. Okul öncesi eğitim materyalleri geniş bir ürün yelpazesine ve çeşidine sahip ancak bilgi birikim tecrübe gerektiren zor bir sektör. Ama ilk günkü şevk ve zevkle çalışma azmimizle ve her geçen gün artan ürün portföyümüzle sektörümüze yeni bir soluk verebilmek için çalışmaktayız ve çalışacağız. Yerli üretim için çabalarımız sürmekte, uygun partnerlerle üretimlerimiz her geçen gün artmaktadır. Şu an itibariye bir okul öncesi eğitim kurumunun mobilyasından oyuncağına dış mekan parklardan iç mekan oyun gruplarına kadar stoklu aynı gün teslim edebilecek kapasitede bir konseptle hareket etmekteyiz.”

ULAŞILABİLİR, İŞLEVSEL, KALİTELİ, FARKLI, ÇEŞİTLİ VE SAĞLIKLI ÜRÜN

Firmanızın sunduğu ürün konsepti ve verdiğiniz hizmet hakkında bilgi verir misiniz?

“Okul öncesi eğitim materyallerinin tümü ürün konseptimizi oluşturmaktadır. Şu an itibariyle oyun parkından, masa üstü ahşap ve plastik eğitici oyuncak, fen doğa köşesinden top havuzuna, okul mobilyasından akıl ve zeka oyunlarına kadar geniş bir ürün gamıyla toptan satış üzerine faaliyet göstermekteyiz. Ürün portföyümüz her geçen gün gelişmekte çeşitlilik artmaktadır. Şu an itibariyle stoklarımızda 800’ün üzerinde çeşit ürün bulunmaktadır. Amacımız ulaşılabilir, işlevsel, kaliteli, farklı, çok çeşitli, tek noktadan tedarik prensibi ile ve de en önemlisi sağlıklı ürünleri piyasamıza sunmaktır.”

Kırtasiye 2016 fuarında hangi ürünlerinizi ön plana çıkardınız, fuarınız nasıl geçti?

“Tüm ürünlerimizi sunmaya gayret ettik ve 2016-2017 sezonunda ithalatımızı yapacağımız ürünleri sunumunu yaptık. Gördüğümüz ilgi ve alakadan çok memnunuz. Aldığımız izlenimler şevk ve çalışma azmimizi artırmıştır.”

Oyuncak sektörünün bugününü ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

“Acil ve ivedilikle sağlıklı oyuncak! Çünkü maalesef sektörümüz halen kaçak yolla ülkemize giren oyuncaklarla çocuklarımız büyük risk altında kalmaktadır. Bu işin bence en büyük handikapıdır. Ayakkabıda çıkarılan hengame oyuncakta daha berbat bir şekilde tezahür etmektedir. Ayrıca haksız rekabette cabası. İthalat, malum gümrük kapılarımızdan acilen ve ivedilikle engellenmelidir.”