Anasayfa » HABERLER » Adel Oyuncak ta emin adımlar ile büyüyor!

Adel Oyuncak ta emin adımlar ile büyüyor!

Adel Kalemcilik Oyuncak İş Birimi Direktörü Anıl Atal ile TÜYAP Fuarcılık tarafından Oyuncakçılar Derneği (OYDER) desteği ile 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşen İstanbul Oyuncak Fuarı’nda görüştük

FUARDA YER ALMAK BİZİM İÇİN DEĞERLİYDİ
Adel olarak ilk defa oyuncak fuarına katılıyorsunuz. Fuardan beklentileriniz ne oranda gerçekleşti?
TÜYAP İstanbul Oyuncak Fuarı’na katılmak ve portföyümüzü müşterilerimize sunmak bizim için çok değerli. Üç yıl önce oyuncak sektörüne giriş yaptık ve kısa bir süre içerisinde oyuncak sektörünün en önemli oyuncularından biri haline geldik. Fuarda ürünlerimizi mevcut müşterilerimize tanıtma ve potansiyel müşteriler ile kalıcı bağlantılar kurma şansını yakaladık. Oyuncak fuarı, sektördeki Adel gücünü gösterebildiğimiz önemli bir platform oldu. Fuarın bizim için verimli geçtiğini, katılımın genel olarak faydalı olduğunu düşünüyoruz.

Fuara kaç çeşit ürünle katıldınız?
Kendi oyuncak markamız Adeland ve Adel Kalemcilik’in münhasır haklarına sahip olduğu 10 markamızın geniş ürün portföyünü fuarda sergileyerek ziyaretçilerin beğenisine sunduk. Portföyümüzdeki uluslararası markalara ilaveten, Türkiye’den doğan markaları, yerli tasarım ve üretimi destekliyoruz. Yarım asra yakın süredir ülkemizden aldığımız gücü ve güveni yine Türkiye’ye değer katmak için kullanıyoruz. Bunun doğrultusunda, bu yıl itibariyle TRT Çocuk Kanalı’nın en sevilen lisanslı oyuncak ve kırtasiye ürünleri yalnızca Adel’de olacak.

OYUNCAK SEKTÖRÜNÜN YÜKSELEN OYUNCUSU; ADEL KALEMCİLİK
Oyuncak sektöründe hangi ürünlerde iddialısınız?
Adel Kalemcilik olarak kırtasiye alanında sahip olduğumuz 49 yıla yakın tecrübe ve eğitim sektörü alanındaki deneyimlerimizi oyuncak sektörüne de taşıyarak, Türkiye’nin dört bir yanına kaliteli ve güvenli oyuncaklar sunmayı amaçlıyoruz. Kırtasiye sektöründeki geniş satış ağımızı oyuncak sektöründeki en önemli gücümüz olarak görüyoruz. Dünyaca ünlü birçok oyuncak markasının Türkiye iş ortaklığını yaparak ürünlerini çocuklara ulaştırıyoruz. Kendi markamız Adeland tarafında ise kalite ve ürün güvenliği konusunda son derece titiz çalışmalar yürüterek ürün gamımızı genişletiyoruz. Adel Kalemcilik oyuncak markaları arasında Adeland, Disney pelüşleri, Nenuco, NICI, Oddbods, Ooshies, Opti-Morphs, Pinypon, Playgro, Sluban gibi markalar yer alıyor. Az önce bahsettiğim TRT Çocuk lisanslı ürünlerimize ek olarak 2018 sonbaharında ise üç yeni markamız olacak; Rusty Rivets, Best Fury Friends ve Grungies. Mevcut portföyümüze önümüzdeki dönemde yeni markalar da eklenecek. Oyuncak sektöründe edindiğimiz bu yükselen ivmeyi daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.

KENDİ ÇOCUKLARIMIZA KULLANDIRMAYACAĞIMIZ ÜRÜNLERİ PİYASAYA SUNMUYORUZ
Oyuncak sektöründeki gümrük sıkıntıları konusunu nasıl aşıyorsunuz?
Çocuklarımızın sağlığı ve gelişimi bizim için en önemli konu. Bu amaçla güvenilir ürünler üretiyor, tedarik ediyor ve gelişimlerine destek olmak üzere farklı alanlarda çalışıyoruz. Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz. Dolayısıyla ürün güvenliği ve kalitesinin sürekliliği oldukça önemli bir madde… Ürünlerimiz tedarik süreci boyunca çeşitli aşamalarda testlere tabi tutuluyor, bu hassasiyetimiz sebebi ile gümrüklerde problem yaşamıyoruz.