Anasayfa » RÖPORTAJ » ADEL, marka lansmanı sonrası geleneksel satış ve pazarlama aktivitelerini 20 şehirde gerçekleştirdi

ADEL, marka lansmanı sonrası geleneksel satış ve pazarlama aktivitelerini 20 şehirde gerçekleştirdi

Adel Kalemcilik, kendi markası Adel’in yeni yüzünü tanıtmasının hemen ardından başladığı 1 aylık geleneksel satış ve pazarlama aktivitelerini Türkiye’nin 4 bir yanında İzmir’den Van’a, Antalya’dan Trabzon’a, toplam 20 farklı şehirde gerçekleştirdi. 2015 yılında dahil olduğu oyuncak sektöründe hızla büyüyen Adel, bu aktivitelerinde kırtasiye ürünlerinin yanında oldukça genişleyen oyuncak ürün çeşidiyle de beğeni topladı. Başta kendi markası Adeland olmak üzere, dünya çapındaki markalar; Playgro, Pinypon, Nenuco, Opti-Morphs, Ooshies, NICI, Heidi, Sluban, Smalldiers, Oddbods, Tsum Tsum ve Disney Pelüş oyuncaklarının Türkiye dağıtım haklarını elinde bulunduran Adel’in Oyuncak Marka Yöneticisi Çağdaş Değer Etker ile Şişli Marriott Hotel’de gerçekleştirdikleri İstanbul aktivitesinde buluştuk.

Oyuncakta İddialıyız
Henüz sadece 3 yıl önce girdikleri oyuncak sektöründe iddialı olduklarını belirten Çağdaş Bey ile Adel’in oyuncaktaki hedeflerini konuştuk.

Özellikle bu yıl kendi markanız Adeland’ın ürün çeşidinde ciddi bir artış gördük. Bunun sebeplerini anlatabilir misiniz?
Bizim en önemli gücümüz tüm ülkede, kırtasiye, oyuncak mağazası, market gibi yaklaşık 12.000 farklı nokta ile çalışabiliyor olmamız. Geniş satış ekibimiz bu noktaları ziyaret ediyor ve hem kırtasiye, hem de oyuncak anlamında onların taleplerini dinliyor. Biz, Adel olarak bilinirliği yüksek bir firmayız. Tüketicide oluşturduğumuz güven duygusu tesadüf değil. Özellikle uygun fiyatlı olarak tabir edebileceğimiz oyuncak kategorisinde belli bir markalaşmanın olmadığını, ve ailelerin çocuklarına güvenle alabileceği oyuncaklar için güvenebilecekleri bir markaya ihtiyaç duyduklarını saptadık. Adeland markamız altında hem cep yakmayan, hem de gerekli tüm testlerden geçmiş oyuncakları pazara sunarak hem mağazaları, hem de tüketicileri mutlu ettiğimizi düşünüyoruz. Biz, hem kendi kalite kontrol departmanımızda, hem de uluslararası laboratuvarlarda bütün ürünleri defalarca test ve kontrolden geçirmeden kesinlikle piyasaya sürmüyoruz. Güvenli oyuncak konusunun gündemde olduğu bu günlerde ailelerin içini rahatlatacak oyuncakları Adel güvencesiyle piyasaya sürdük. Adeland markamızın ürün çeşitliliğini her yıl daha da arttıracağız.

Distribütörlüğünü yaptığınız önemli markalar var. Bunlar hakkında bilgi alabilir miyiz?
Öncelikle dünyada 100’den fazla ülkede satılan Avustralya markası Playgro, ebeveynlerin güvenle ve severek tercih ettikleri bebek gelişim oyuncakları markasıdır. Bu marka, Türkiye’de de bilinirliği yüksek ve sevilerek tercih edilen bir marka konumundadır. Dişlik, çıngırak, oyun halısı, dönence, yürüteç, banyo oyuncakları, aktivite oyuncakları ve elektronik oyuncak kategorilerinde son derece geniş bir ürün çeşidine sahip olan Playgro markası, bizim için çocukları, bebekliklerinden, okul çağına kadar sarmalayacak oyuncak çeşitliliğimizin ilk basamağında yer almaktadır. Pelüş kategorisinde Alman efsanesi Premium kalitedeki NICI markamız, ve Disney pelüş oyuncaklarımız mevcuttur. NICI, kendi özel müşterisine sahip çok özel bir markadır. Disney pelüş oyuncakları ise sevimli ve bilinen karakterlerin yumuşacık pelüş halleri olduğu için beğeni toplamaktadır. Et bebek kategorisinde İspanyol Nenuco markamız, çocuklara fonksiyonlu ve şeker kokulu bebekler sunarak hem eğlenmelerini sağlar, hem de gelişimlerini destekler. Türkiye’de bilinirliği çok yüksek olan Heidi’nin oyuncaklarını ve yine çizgi filmi yayınlanan sevimli karakterler Pinypon oyuncaklarının dağıtımını da yapmaktayız. Enerji disklerini yakaladıklarında havaya zıplayıp 360 derece takla atarak dönüşen Opti Morphs arabalarının da hem çizgi film yayını, hem de oyuncağın ilgi çekiciliği sayesinde büyük beğeni topladığını gördük. Kalem ucu olarak da kullanılabilen ve DC Comics, Marvel, Ninja Kaplumbağalar gibi lisanslara sahip koleksiyon oyuncaklarımız Ooshies, ve tüm dünyada üst üste dizme çılgınlığı yaratan sevimli Disney kahramanları Tsum Tsum ise diğer markalarımız. Televizyon yayını olan sevimli Oddbods karakterleri ve son olarak da kaliteli yapı oyuncaklarını makul fiyatlarla sunan Sluban markamız da tercih edilen ürünlere sahip. Gördüğünüz gibi ürün çeşidimiz geniş ve markalarımız fazla. Oyuncakta iddialıyız ve ürün çeşidimiz artarak devam edecek.

#Adeel, #Marka, #Oyuncak