Anasayfa » RÖPORTAJ » Adel Kalemcilik Hedeflerini Açıkladı

Adel Kalemcilik Hedeflerini Açıkladı

Oyuncak İş Birimi Müdürü Ali Anıl Atal faaliyetleri hakkında bilgi verdi

45 yıllık deneyimimizi oyuncak sektörüne de aktardık

“Adel Kalemcilik olarak 45 yıllık deneyimin kazandırdığı güçle 2015 yılında yepyeni bir sektöre adım atarak, kırtasiye ürünleri dışında oyuncak kategorisinde 5 marka ile de tüketicileriyle buluştuk. Marka sayımızı bu yıl itibariyle 9’a çıkartıyoruz (Auldey, Lotus, NICI, WOW, Pinypon, Nenuco, Oddbods, Sluban ve Adeland) Ayrıca Mattel, Simba, Giochi Preziosi ile belli ürünlerinin kırtasiye noktalarında satış ve dağıtımı için projeler yapıyoruz. 2016 sonbaharında yeni oyuncak markaları iş birliklerimiz de olacak.”

Türkiye’de oyuncak pazarı 1 milyar dolar seviyesinde

“Oyuncak ölçümlenmeyen bir pazar. Biz oyuncak pazarıyla ilgili araştırmaları kendimiz yaptırıyoruz. Yaptırdığımız araştırmalarda dünya oyuncak pazarı 85 milyar USD olarak görülüyor. Türkiye’de ise perakende fiyatlar ile 1 milyar USD seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncak sektörün çok önemli bir iddia ile yola çıktık ve her sene gerek yeni markalarımız gerekse mevcut markalarımızı büyüterek çok kısa bir sürede sektördeki en önemli oyuncular arasında yer almak istiyoruz. İlk yılımızda Adeland markamıza ek olarak 4 marka ile pazara giriş yaptık ve çok başarılı bir sene geçirerek hedeflerimizi gerçekleştirdik; 2016 yılında ise Oddbods, Pinypon, Nenuco gibi dünya markalarını Türkiye’ye getirdik ve Haziran-Temmuz döneminde ürünlerimiz raflardaki yerlerini almaya başladı. Mattel ile olan başarılı işbirliğimiz Simba ve Giochi Preziosi ile devam ediyor. Bu firmalar ile özel dağıtım anlaşmaları yaptık. İlk çeyrekteki siparişlerimizde önemli bir büyüme kaydederek geçen senenin 3 kat üzerinde sonuç aldık. 2016 yılı sonbahar dönemine kadar marka sayımızda görülecek artışın yılsonu rakamında çok daha büyük bir oranda büyüme artışına neden olacağını öngörüyoruz. Yaptığımız araştırmalarda tüketiciler kırtasiyelerden de %60 oranında oyuncak aldıklarını belirtiyorlar ancak buna rağmen kırtasiye kanalının oyuncak pazarındaki payı oldukça düşük. Bu noktada oyun kurucu rolünü üstlenerek, kırtasiye kanalı için oyuncak sektöründe de güvenilir bir iş ortağı olarak özellikle 12 ay satışını yapabilecekleri doğru ürünleri kanala sunmayı ve sektörün en önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyoruz.”

Yeni markalarımız ODDBODS, NENUCO VE PINYPON

“Dünyada çocukların ilgiyle takip ettikleri oyuncakları yeni işbirlikleri kurarak Türkiye’ye getirdik. Geçtiğimiz yıl Cartoon Network’te yayınlanan bir dakikalık kısa animasyonları ile seyirci ile tanışan İngiliz markası ODDBODS’un sevimli karakterlerinin figür ve pelüş oyuncakları portföyümüzde bulunuyor. ODDBODS’un 21 dakikalık yeni animasyonları da Cartoon Network’te Haziran ayı itibari ile yayınlanmaya başladı.

Ürün güvenliği önceliğimiz

“Ürün Güvenliği ve kalite mottomuz: Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz. Yılda ortalama 3.000 ürün güvenliği testi ve 25.000 ürün kalitesi testi yapıyoruz ve yıllık olarak 1,5 milyon TL seviyesinde bütçe ayırıyoruz. Adel Kalemcilik olarak her zaman markasız ve kaynağı belirsiz ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerektiğinin altını çiziyoruz. TSE, ISO, SGS sertifikalarına sahibiz. Aynı zamanda oyuncak sınıfına giren ürünlerimiz CE belgesine sahiptir. Ürün güvenliği konusunda dünyanın önde gelen akredite test laboratuvarlarından olan Intertek ve SGS ile çalışıyoruz.”

#AdelKalemcilik, #Hedefler#Açıklama, #AliAnılAtal, #Ürüngüvenliği, #doğruürünler, #sektör, #Oddbods, #Pinypon, #Nenuco, #Simba, #Giochi Preziosi