Anasayfa » HABERLER » ABD Oyuncak Derneği pandemide de sektör ile

ABD Oyuncak Derneği pandemide de sektör ile

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemide de ABD Oyuncak Derneği, uluslararası oyuncak satıcılarının ve perakendecilerinin daha ileriye gitmesine yardımcı oluyor

Yürürlükteki salgın ve kısıtlayıcı yönergelerin mevcut durumu, ABD Oyuncak Derneği’nin Şubat 2021’deki Toy Fair New York oyuncak fuarını iptal etmesine yol açtı. ABD Oyuncak Derneği şimdi güvenli olması şartıyla Jacob K. Javits’te 01- 04 Mayıs 2021 yüz yüze bir oyuncak fuarı düzenlemeyi planlıyor.

Steve Pasierb, ABD Oyuncak Derneği Başkanı ve CEO’su

ABD Oyuncak Derneği Başkanı ve CEO’su Steve Pasierb üyelere yazdığı bir mektupta, “Hiçbirimiz dünyanın yedi ay kadar uzakta nasıl görüneceğinden emin olamasak da, hepimizin oyuncak ve oyun sektörü için bir gelecek vaadine, bir dereceye kadar ticari normalliğe geri dönmeye ve Covid-19 öncesi normal hayatımızın bir parçasına geri kazanmaya ihtiyacımız var,” dedi.

Oyuncak ve oyun topluluğu üyeleri, Mayıs’ın iş için yüksek potansiyele sahip olduğunu ve zamanlamanın uzmanlık, uzun vadeli ve kitlesel pazar perakendecileri ile ilgili olduğunu söyledi. Ayrıca, 2022 için hedeflenen ve harekete geçilmesi gereken iyi bir oyuncak, eğlence ve lisanslı iş olanağı var. Herkesin sağlığını ve güvenliğini korumak her şeyden önemlidir; ABD Oyuncak Derneği güvenli bir ortam sağlamak için şu anda federal, eyalet ve şehir yetkilileri de dahil olmak üzere Oyuncak Fuarı’na bağlı her kuruluşla ve müteahhitlerle yakın bir şekilde çalışıyor. İlkbahar fuarı, bu kanıtlanmış yaklaşımları yansıtacak şekilde tasarlanacak ve öngörülen her sağlık ve güvenlik protokolünü takip edecek.

Toy Fair Everywhere, 89 ülkedeki katılımcılar için başarılı bir sanal pazara dönüştü

Bu arada ABD Oyuncak Derneği, oyuncak satıcılarının ve perakendecilerin ilerlemesine yardımcı olmak için çevrimiçi platformu olan “Toy Fair Everywhere” (Oyuncak Fuarı Her Yerde) projesini geliştirmeye devam ediyor. Pandeminin başlangıcından bu yana, Toy Fair Everywhere, 89 ülkedeki katılımcılar için başarılı bir sanal pazar haftası serisine dönüştü. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında düzenlenen pazar haftaları boyunca, alıcılar ve oyun profesyonelleri, 200’den fazla sergilenen şirketten 33.000’den fazla ürünün önizlemesini yaptı ve çok önemli dördüncü çeyreğin öncesinde sipariş verdi. Pazar haftalarında, oyundaki en son gelişmeleri ve pandeminin tüketici alışveriş alışkanlıkları üzerindeki etkisini ortaya çıkaran yıl ortası oyuncak trendleri brifingi de dahil olmak üzere ilgi çekici bir talep üzerine web seminerleri ve eğitim içeriği dizisi yer aldı.

ABD Oyuncak Derneği’nin canlı etkinliklerinin bir tamamlayıcısı olarak, bu dijital pazar haftaları, genellikle maliyet veya zamanlama çakışmaları nedeniyle yüz yüze fuarlara seyahat edemeyen küresel alıcıları çekerek kitle geliştirme çabalarını artırdı. Referans çerçevesi olarak, Toy Fair Everywhere’deki alıcıların yüzde 14,1’i, Toy Fair New York 2020’deki yüzde 12’ye kıyasla daha uluslararasıydı.

Yenilikçi oyuncak üreticileriyle uluslararası perakende alıcıları arasında bağlantı kuruyor

Toy Fair Everywhere etkinliğine ek olarak, ABD Oyuncak Derneği, yenilikçi oyuncak üreticileriyle Target, Toys“R”Us Kanada, Meijer ve daha fazlasındaki uluslararası perakende alıcıları arasında bağlantı kurmak için Ekim ayında bir dizi özel ön izleme gününe ev sahipliği yapıyor. ABD Oyuncak Derneği’nin iletişim ekibi, salgının ortasında halkın oyuncaklar ve oyunlara olan ilgisinin artmasını, yalnızca son birkaç ay içinde yayın ve yazılı basında 160 üye ürününü tanıtmak için kullandı.

‘Sektörü geliştirmeye devam edeceğiz’

“Oyuncak sektöründeki meslektaşlarımızla, güvenli olur olmaz yeniden bir araya gelme konusunda endişeliyiz,” diyen Pasierb, “Bu arada, ses getirecek oyuncaklarını her yerdeki çocuklara ulaştırma nihai hedefiyle, tüm oyuncak topluluğunun bir araya gelmesine ve ilerlemesine yardımcı olmak için – sanal ya da yüz yüze – pazar tekliflerimizi ve üye değeri olan materyal kaynaklarımızı geliştirmeye devam edeceğiz,” dedi.

Daha fazla bilgi için www.ToyAssociation.org, www.ToyFairNY.com ve www.ToyFairEverywhere.info adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

#ToyAssociation #ToyFairNY #ToyFairEverywhere #TFNY #StevePasierb #ToyFair