Anasayfa » HABERLER » 9. Pilsan Bayileri toplantısı rekor katılımla gerçekleşti

9. Pilsan Bayileri toplantısı rekor katılımla gerçekleşti

07 – 10 Kasım 2019 tarihlerinde Antalya Sueno Hotels Beach Side’de gerçekleşen toplantıya bu sene Türkiye’nin dört bir yanından katılım gerçekleşti.

Pilsan bebek mobilyası, elektrikli scooter ve bilumum elektrikli araçlar gibi farklı kategorilerde gücünü göstermeye hazırlanıyor

80 yıllık tarihi boyunca ilklerin öncüsü olan ve çocuk sağlığına uygun oyuncaklar üretmenin sorumluluğunu taşıyan Pilsan, 2020 yılında da genişleyen ürün gamı ve ‘Kaliteden ödün vermeden büyüme’ mottosuyla daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Yapılan toplantıda sektöre yön veren firmanın akülü arabadan park bahçe oyuncaklarına uzanan geniş ürün yelpazesi, Pilsan ekibinin detaylı sunumuyla bayilere tanıtıldı. Profesyonel bir organizasyonla bir araya gelen bayiler, ürünleri yakından inceleyip deneme şansı buldular.

07 Kasım 2019 Perşembe günü Antalya Sueno Hotels Beach Side’de başlayan ve 10 Kasım 2019 Pazar günü biten toplantıya bu sene Türkiye’nin dört bir yanından katılım gerçekleştiı. Bayiler otelin Çınar Salonu girişinde ve salonda sergilenen yepyeni, promosyon ve nostaljik Pilsan ürünlerine adeta hayran kaldılar ve siparişlerini verdiler.

09 Kasım 2019 Cuma saat 10:00’da toplantı salonunda bir araya gelen bayilere açılış konuşmasını Pilsan Plastik ve Oyuncak San. A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Faruk Çetinalp yaptı. “Öncelikle bu yıl dokuzuncusunu düzenlediğimiz geleneksel hale gelen Pilsan bayi toplantısı için Türkiye’nin dört bir yanından işlerinizi bırakarak ve bize vakit ayırarak geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum, sizleri burada görmek bizler için büyük bir onur. Yoğun bir çalışma ile gecemizi gündüzümüze katarak size layık olabilecek en iyi organizasyonu tertip etmeye çalıştık. Her sene ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Bizlerle aynı heyecanı paylaştığınız için sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu çalışmanın sonunda sizler buradan mutlu bir şekilde ayrılırsınız. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum, ayağınıza sağlık.” diyen Çetinalp, açmayı düşündükleri Pilsan Storeların bayilere ve var olan çalışma düzenine bir zarar vermeyeceğinin hatta onları güçlendireceğinin altını çizdi.

Teknolojik yatırımlara önem veriyor

Daha sonra konuşmasını yapan Pilsan Plastik ve Oyuncak San. A. Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzcan Çetinalp ise “200 bin metrekare açık, 75 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesislerinde kaliteden ve sağlıklı ürün üretme prensibimizden asla taviz vermeden üretim yapıyoruz. Pilsan’da kullandığımız üretim tekniklerini son teknolojiyle destekliyoruz. Çağı yakalamak ve çocukların enerjisine yetişmek için teknolojik yatırımlara çok önem veriyoruz. Bu sayede sarsılmaz bir altyapı oluşturduk ve yaşanan belirsizliklere rağmen yolumuza çok emin adımlarla devam ettik. Günden güne büyüyoruz ve bu yolda bizimle birlikte olduğunuzu bilmekten son derece gururluyuz,” dedi.

Hedefleri hakkında bilgi veren Oğuzcan Çetinalp, “İlerleyen dönemler için hedefimiz Pilsan’ı bir entegre tesis haline getirerek, bebek mobilyası, elektrikli scooter ve bilumum elektrikli araçlar gibi farklı kategorilerde de kalitemizi ortaya koymak.”

Yeni bir yatırımları olduğunu dile getiren Oğuzcan Çetinalp, “Çetinalp Yatırım ve Turizm olarak yeni bir yatırım içerisine girdik. Turizm sektöründe de farkımızı göstererek Beylikdüzü’nde Ramada Hoteli’ni açtık. Bu bizim için yeni bir sektör. Otelimiz 1 yıldan beri faaliyet gösteriyor. Bununla ilgili de yeni yatırımlar düşünüyoruz. Bu sektörde de faaliyet gösteren tüm misafirlerimizi her zaman ağırlamaktan memnuniyet duyarız.”

Organizasyon hakkında bilgi aktaran Oğuzcan Çetinalp, “Bugün sizlerin de keyif alacağını düşündüğünüz bir program hazırladık. Bir yandan eski ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi alırken, diğer yandan hayal gücümüzün son ürünleri olan yeni oyuncaklarımızla tanışacaksınız. Her biri beğeneceğinizi umduğumuz değerli fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz,” dedi.Pilsan bu sene 41 kalem üründe promosyon sundu.

Sektörü uçurmaya hazır yepyeni ürünler

Türkiye’nin en zengin oyuncak ürün gamına sahip Pilsan bayi toplantısında sektöre ilk defa bu toplantıda lanse ettiği yepyeni ürünlerle bayilerin karşısına çıktı. Pilsan Oyuncak Satış Koordinatör Yardımcısı Tuğrul Yücebaş, Pilsan’ın bu sene ilk defa görücüye çıkan ürünleri hakkında bilgi verdi.

Sektörü kasıp kavurmaya hazır ürünlerden önemlileri şunlar: Büyük top havuzu, panda kaydırak ve salıncak seti, panda tünel, Ferrari yatak, bebek odası mobilyaları, ayaklı tamir seti, Mega akülü traktör, Cobra akülü motosiklet, Spark ATV, Sport ve Cool Scooter, eğlenceli yol seti, asansörlü yol seti ve evcil hayvanlar.

Efsane geri dönüyor!

Bayi toplantısında Pilsan’dan gelen bir diğer güzel haber ise, üretildiği döneme damgasını vuran mekanik oyuncak seti Kuzey Kalesi’nin yeniden satışa sunulacağı müjdesi oldu. Mini mekanik oyuncak sevenler efsane Kuzey Kalesi’ni beklemeye başladı.

Ayrıca bu etkinlikte sergilenen 1974 yılında üretilen Pilsan ürünleri nostalji serisi ile toplantıya katılan misafirlerden ayrı bir beğeni aldı.

Yeni iş birliği…

Teknolojiyi ve dünyadaki yenilikleri hayal gücüyle birleştirip her yıl kendini geliştirmeyi ve yoluna hiç durmadan devam etmeyi ilke edinen Pilsan, ürün çeşitliliğini artırmanın yanı sıra yatırımlarına da devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bayilere yapılan duyuruda, ‘Dünyayı Güldür’ sloganıyla sektörün dünyadaki en önemli temsilcilerinden olan Hasbro ile Pilsan’ın Ağustos 2019 itibarıyla iş birliği yapma başladığı ifade edildi. Birçok firmanın küçülmeye gittiği dönemde Pilsan’ın istikrarlı büyüme hamleleri ve dünya deviyle yaptığı iş birliği, bayilerce çok olumlu karşılandı.

Karşılıklı iletişim

2019 yılının değerlendirildiği ve 2020 yılının hedeflerinin paylaşıldığı toplantıya her zamankinden daha fazla şekilde bir katılım oldu, bayilere kendilerini ifade edebildikleri ve karşılıklı etkileşim sağlayan keyifli bir ortam sunuldu. Bayileri ile birlikte daha da güçlenen Pilsan, önceki yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da sektörün lider firması olarak ülke ekonomisine desteği vermeye hazır olduğunu gösteriyor.

Motivasyon kaynağı plaketler

Yıl boyunca gösterdikleri performanstan dolayı pek çok bayiye plaket takdim edildi. Değerli plaketler Pilsan bayilerine ayrı bir motivasyon kaynağı oldu.

Bayiler Pilsan’dan çok memnun

9. Pilsan Antalya Bayi toplantısına katılan misafirler organizasyondan çok memnun ayrıldılar. Birlik beraberlik içerisinde, böyle güzel bir etkinlikle yeni ürünlerin sergilenmiş olması çok güzeldi. Pilsan’ın müşteriye “ürünü tanıt, ürünü anlat ve müşteri ile birlikte pazarda ol” sistemi yani müşteri odaklı hizmet daha da önem kazandı. Sektördeki tüm oyuncakçılar ve tüm dostlar Antalya’da bu bayi toplantısında bir araya geldi. Hem dinlenirken ve eğlenirken, hem de ürün almanın avantajlarını yaşadı. Toplantı salonu girişine yerleştirilen sportif aktivitede en iyi sayıyı yakalayan bayilere çok güzel hediyeler takdim edildi.

Oyuncakçılar bu avantajları yaşamaktan ve böyle bir organizasyonun içerisinde bulunmaktan da ayrı bir gurur ve kıvanç duydular ve Pilsan’a çok teşekkür ettiler.

Teşekkürler Pilsan…

Sektörün dergisi Toyuncak olarak, biz de sektörün bu en önemli etkinliklerinden birinde yer almaktan ve bunu sektörle paylaşmaktan çok mutlu oluyoruz. Pilsan’ı çok seviyoruz, çok destekliyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

#Pilsan #PilsanStore #PilsanOyuncak #PilsanBayi #oyuncak #SuenoHotels