Anasayfa » HABERLER » Mavilale Yayınları puzzle gruplarında iddialı

Mavilale Yayınları puzzle gruplarında iddialı

Mavilale Yayınları firma yetkilisi Ali Kuş, 22-25 Mart 2018 tarihleri arasındaki Tüyap’ta gerçekleşen İstanbul Oyuncak Fuarı’nda faaliyetlerini ve fuarları konuştuk.

“Yayıncılık tecrübemizi puzzle ve games ile birleştirdik.”
Ali Bey öncelikle kısaca firmanızı tanıyabilir miyiz?

Mavilale 2005 yılında kitap, kırtasiye ve oyuncak mağazası ile sektörle tanışmıştır. 2007 yılından itibaren yayıncılık faaliyeti ve Mavigün kokulu defterler ile devam ettirmiştir. 2015 yılından itibaren Blue Focus markasıyla puzzle games üretimi yapıyoruz. Şu anda enerjimizin büyük bir kısmını Blue Focus markamıza ayırıyoruz. Mavilale Yayınları ve Mavigün kokulu defterler ile devam ediyoruz. Bütün enerjimizi puzzle ve eğitici oyunlar için harcıyoruz. Eğitici okul öncesi puzzle gruplarında iddialıyız. Ürünlerimizi tamamen Türkiye’de kendi tesisimizde üretiyoruz. Çocuk eğitimi, yayıncılık tecrübemizi ve ürün kalitemizi ön planda tutup geleceğimiz olan çocuklara ve anne-babalara çocuklarımızın eğitimine bir nebze katkıda bulunursak ne mutlu bizlere. Sektörel fuarları her zaman destekleyip ürün kalitemizi ve firmamızın marka değerini arttırmak, yurtdışı ve yerli toptancı ve perakendecilere ulaşmak, ticari hacmimizi bir üst seviyeye çıkartmak için bizlerde Blue Focus markasıyla Tüyap Oyuncak Fuarında yerimizi aldık. Bundan sonraki hedefimiz dünyanın çeşitli ülkelerindeki fuarlara katılıp yeni fikirlerle ve yeni ürünlerle gelecek nesillere faydalı projeler hazırlayıp sunmaktır.

İstanbul oyuncak fuarı nasıl geçiyor?

Firma olarak hem Antalya’da düzenlenen kırtasiyecilerin bölgesel fuarlarına hem de İFM’deki ve Tüyap’taki kırtasiye fuarlarına katılıyoruz. Bu sene ilk defa oyuncak fuarına katıldık. Fuarda firma katılımcı ve ziyaretçi sayısı az oldu ama buna rağmen biz memnunuz. Fuarda bizim için farklı olan oyuncak toptancıları, zincir mağazalar ve oyuncak perakendecilerle tanışma şansımız oldu. O yüzde fuarımız çok iyi geçti.

“Farkımız ekonomik fiyat ve kalite”
Ürünlerimizin diğer puzzle gruplarından farklı nedir?

Puzzle gruplarımızın farkı ekonomik fiyat ve kalitesi. Türkiye’ye puzzle grupları Fransa ve İspanya’dan geliyor ama biz burada kendi üretimimizi yapıp ekonomik fiyat tutturup, onların da kalitesi ile yarışıyoruz. Bu konuda iddialıyız.

#mavilale #puzzle #istanbultoyfair #tüyap #Ali