Anasayfa » RÖPORTAJ » Egem Grup: “Kalite, güvenilir ve sürdürülebilir bir ürün ve ticareti hedefledik”

Egem Grup: “Kalite, güvenilir ve sürdürülebilir bir ürün ve ticareti hedefledik”

Firma kuruluşu ve ürünleri
1996 yılında Iğdır ilinde Kum boyama setini ilk defa gören Levent Çelik, o an yaptığı memuriyet yaşamanı sonlandırarak, hem Dünya da hem de Türkiye’de tanınırlığını üst noktaya çıkardığı EGEM GRUP firmasını kurmuş ve sektörde ki büyük bir boşluğu doldurmaya karar vermiştir. Akabinde yapılan bütün çalışmalar ile ise Dünya da kum boyama setini üreten en büyük firmalar arasına girmiştir. FAMA belgesine sahip büyük bir kuruluş olarak yoluna devam eden firma, tüm dünyada geçerli sayılan ve ürünlerin organik, doğal ve sağlıklı olduğunun kanıtı sayılan INTERTEK kuruluşu aracılıyla her yıl büyük bir denetimden geçmektedir. Bu yolla Dünya da sağlıklı ürün üreten firmalar arasında olmayı başaran EGEM GRUP, DISNEY ile ortak işler yaparak hem marka değerini yükseltmekte hem de çocuklar için sağlıklı ürünler üreterek sürdürülebilir kalkınma sağlamaktadır. EGEM GRUP müşterilerini iki ayrı gruba ayırmaktadır. Birinci grup kendi iş modeli olan alış-veriş merkezlerinde kiralama yolu ile kurulan “Kırmızı Şato Konsepti”, diğeri ise Kırmızı Şato Konsepti dahilinde kurulan modelin belli bir isim hakkı bedeli karşılığında oluşturulan bayilik sistemidir. Bu grupta yer alan ürün grupların büyük bir çoğunluğunu paketsiz kum boyama kartları ve balonlardan oluşmakta, ikinci müşteri grubu ise; perakende mağazalarda ürün sağlayan oyuncak dağıtıcısı firmalardır. Kırmızı Şato’nun misyonu, çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak modern, katılımcı ve konusunda profesyonel yetkinliğe sahip, zengin ve güncel bilgilerle donatılmış, uluslararası platformda çocuklarla iletişim kurabilecek becerilere ve sosyal bilince sahip, takım ruhu ve dayanışmayı destekleyen, bireysel gelişime açık, katılımcı, dinamik, ahlaklı, etik ve toplum vicdanına saygı gösteren çocuklar yetiştirmek; alanında stratejik ve yürütülebilir bilimsel çalışma ve araştırmalar gerçekleştirerek modern ürünler üretmek; girişimci ve uluslararası işletme kültürünü teşvik ederek coğrafi konumu gereği bir merkez olma özelliği gösteren ülkemize ve tüm dünyaya sürdürülebilir, yenilikçi, sorumlu ve faydalı ürünler sunmak yoluyla toplumsal gelişime öncülük etmektir. Avrupa ve Asya kıtaları arasında köprü ve bir lojistik üs konumunda olan Türkiye’nin “modern ürünler ve çocuk etkinliklerinin oluşturulması”na, çocukların ve ailelerin ihtiyacı olan ve sürekli talep gören “eğitilme yönelik ürünlerin” dinamik, yenilikçi ve değişime açık, güvenilen ve değer verilen, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın, evrensel değerlere sahip ürünlerle hizmet vermektir. Ürünümüz olan kum boyama kartına ait dünyanın en büyük lisans şirketleri olan Walt Disney ve Sanrio – (HelloKitty) ile lisans ortaklığımız 20’den fazla ülkede bulunmaktadır.

Katıldığı fuarlar
Yurtdışı fuarlarında Nürnberg Toy Faire 7. kez katılımımız oldu. Yurtiçi fuarlarından Antalya Sueno otelde Eylül 2017’de yapılan oyuncak fuarına katıldık.

2018 Spielwarenmesse Nürnberg Oyuncak Fuarı
Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleştirilen Spielwarenmesse fuarı bizim ilk uluslararası katıldığımız yurtdışı fuarıdır. 2018’de 7. kez katılmış olduk. Ziyaretçi profilimiz ürün kalitemiz, ürün gamımız artıkça sürekli gelişmekte ve daha nitelikli satın almacılarla işbirliğine girmekteyiz. Ziyaretçilerimizin büyük bir bölümü Avrupa’dan olmakla beraber Orta Doğu’dan gelen ziyaretçilerimizle görüşmelerimiz olumlu devam etmektedir. Fuarın her geçen yıl bizim açımızdan daha olumlu geçtiğini söyleyebiliriz. İhracatı geliştirmemiz, nitelikli ve sürdürülebilir bir ticaretin hacmini artırmamız gerektiğine inanıyorum.

2018 yılına dair
Kum Boyama ürünlerimizin yanı sıra 2017 sonunda üretime başladığımız Zıpır Kum (Kinetik Kum) hem kalite hem de Disney Lisansının etkisi ile ticaretimize olumlu katkı sağlamıştır. 2018 yılında kurumayan ve kuruyan oyun hamurlarının üretimini nihayetlendirmeye çalışacağız.

“Kalite, güvenilir ve sürdürülebilir bir ürün ve ticareti hedefledik”
Son olarak ifade etmek istediğim ve önemli gördüğüm; Kalite, güvenilir ve sürdürülebilir bir ürün ve ticareti hedeflediğinizde müşterilerinizin kalitesi, güvenilirliği ve uzun soluklu ticaretin kapısını aralamış oluyorsunuz.

#EgemGrup, #Kalite, #Guvenilir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*